„Manowar“ perspėja: šį šeštadienį koncerte Vilniuje gali prireikti ausų kamštukų

ManowarViena populiariausių Lietuvoje kada nors viešėjusių metalo grupių „Manowar“ po 20 metų pertraukos vėl aplankys mūsų šalį. Jau šį šeštadienį garsiausiai pasaulyje grojantys metalistai griaudės “Teatro arenoje” Vilniuje. „Mes grojame tikrai garsiai – būkite tam pasiruošę!” – teigia grupė, kurios koncertuose decibelų rekordus fiksuoja ir  Gineso rekordų knyga, todėl ausų kamštukų koncerto žiūrovams gali išties prireikti.

„Mirtis netikram metalui“, – tokiu šūkiu besivadovaujanti grupė šiemet žymi ypatingą sukaktį – auksine metalo muzikos klasika tapusiam „Manowar“ albumui „Kings Of Metal“ sukanka 25-eri metai. Norėdami kuo įspūdingiau pažymėti šią datą, „Manowar“ ne tik išsiruošė į grandiozines pasaulines gastroles, bet ir išleido naują klasikinio albumo „Kings Of Metal MMXIV“ versiją, kuri ir bus pristatyta kovo 29 d. Vilniuje vyksiančiame koncerte.
Prieš viešnagę Lietuvoje – trečias papildomas koncertas Taline.

Iki gastrolių etapo Europoje likus vos kelioms dienoms, „Manowar“ paskelbė, kad surengs dar vieną, papildomą koncertą Estijoje. Pradžioje buvo planuojama, kad nedidelėje Talino „Rock Cafe“ salėje įvyks tik du koncertai. Planus pakoregavo tai, kad visi bilietai į kovo 25 ir 27 d. pasirodymus buvo parduoti per rekordiškai trumpą laiką. Stulbinamos sėkmės paskatinti muzikantai nusprendė padovanoti estams dar vieną papildomą koncertą, kuris įvyks kovo 26 d. Po trijų iš eilės koncertų Estijoje ir šeštadienį Lietuvos sostinėje vyksiančio pasirodymo, „Manowar“ keliaus į Lenkiją, Izraelį, Turkiją, Vokietiją ir Suomiją. Vasarą planuojanti sugroti daugelyje metalo muzikos festivalių, pasaulines gastroles „Kings Of Metal MMXIV“ grupė šių metų lapkritį pratęs Jungtinėse Amerikos Valstijose.


Plačiau
Kvarteto iš Didžiosios Britanijos „Antimatter“ koncertas Vilniuje – jau penktadienį

AntimatterKovo 28 d. į Vilnių atvyksta Mickas Mossas su grupe „Antimatter“. Pirmą kartą surengsiantys koncertą Lietuvoje britai pristatys albumą „Leaving Eden“. Bus ir antroji programos dalis, kurioje grupė atliks kūrinius iš kitų savo albumų.
Grupės susikūrimo pradžioje „Antimatter“ kūryboje jautėsi elektroninės muzikos įtaka, tačiau vėliau įsiterpė akustiniai junginiai. Įdomu, kad grupė neapsiriboja vienu stiliumi, jų muzikoje galima išgirsti dark folk, alternative rock, progressive rock, new-wave, electro, grunge skambesio. Tai tapo ilgalaikiu grupės skiriamuoju ženklu. Metams bėgant, jau praeitame dešimtmetyje „Antimatter“ dainas ėmė transliuoti BBC ir MTV, o kiti muzikantai ėmė groti grupės koverius. Neįtikėtina, tačiau grupės dainas, iš kurių buvo padaryti koveriai ir kurios buvo transliuojamos radijo topuose, panaudojo ir repo muzikos žvaigždė iš Vokietijos „Buchido“, kuris muzikos takelį paėmė iš dainų „Egipath“ ir „Terminal“.

Plačiau
VADER repertuaras iš 30 metų istorijos – festivalyje „Velnio akmuo“

VaderMuzikos festivalis „Velnio akmuo“ skelbia vieną pagrindinių didžiojoje, Vakarų scenoje pasirodysiančių grupių. Liepos 17-20 dienomis Anykščių Dainuvos slėnį supurtys Lenkijos sunkiosios scenos vėliavnešiai VADER. Death metalo veteranai atvyksta į Lietuvą parodyti per 30 metų subrandintos muzikos. Tai – išskirtinė programa būtent festivaliui „Velnio akmuo“; muzikantai žada fanams Lietuvoje pateikti geriausių ir žinomiausių savo kūrinių retrospektyvą iš visos grupės gyvavimo istorijos – nuo ankstyvųjų, jaunystės maištą išreiškusių, nepamirštamų kūrinių, iki dabartinės, brandžios ir neginčijamą vertę turinčios kūrybos.


Plačiau
„Velnio akmenyje“ – post metal importas iš Lenkijos OBSCURE SPHINX

Ką padaryti, kad post metal skambėtų kitaip? Gal įmaišyti sludge arba doom skambesio? O gal įpinti trip hop elementų ar papildyti muziką stipraus moteriško vokalo gijomis? Originalūs post metal keistuoliai iš Lenkijos OBSCURE SPHINX sako „Taip“! Jų kūryba – tai pačių įvairiausių alternatyvios muzikos elementų mišinys, kurį bus galima išgirsti ir įvertinti festivalyje „Velnio akmuo“, liepos 17-20 d. Anykščiuose.
Prie gausaus ir įvairaus šių metų VA atlikėjų būrio prisijungęs post metal kolektyvas iš Varšuvos naujų klausytojų dažnai pripažįstamas stebinančiu atradimu. Grupė koja kojon juda su šiuolaikine tendencija – eksperimentuoti muzikos stiliais. Neretai į penketuko kuriamą post metalą įpinamas sludge, doom ar dar kitoks eksperimentinis skambesys. O itin išraiškinga OBSCURE SPHINX vokalistė savo stipriu balsu, savitais kūno judesiais bei charizma prikausto publikos dėmesį ir paverčia kiekvieną pasirodymą mažu spektakliu.

Plačiau
Avangardas ir džiazas festivalyje „Velnio akmuo“ su norvegais SHINING

Shining livePraėjusiais metais festivalyje „Velnio akmuo“ publiką intrigavo pasirodymui kelių dešimčių litrų kraujo užsiprašę švedų black metalo muzikantai SHINING. Šis vardas įrašytas ir šių metų festivalio grupių sąraše. Tačiau šįkart švedus keičia ne mažiau intriguojantys avangardiškieji SHINING iš Norvegijos. Pavadinimas tas pats, bet supainioti neįmanoma su niekuo kitu – norvegų unikalumas ir išskirtinis avangardinis stilius paverčia jų pasirodymus nepamirštamu reiškiniu, kurį tiesiog privaloma pamatyti.

Plačiau
Lietuvos vardas skamba ir naujoje grupės „Manowar“ dainoje (video)

Jau kovo 29 d. „Teatro arenoje“ Vilniuje koncertuosiančios grupės „Manowar“ naujausioje dainoje skamba Lietuvos vardas. „Mūsų kariai iš <...>, Lietuvos, <...> / kelia rankas ir kovoja už metalą“ – tokius žodžius melomanai išgirs naujai įrašytoje klasikinio hito „The Blood Of The Kings“ versijoje. Šioje „Manowar“ dainoje be Lietuvos minimos daugelis Europos šalių, taip pat JAV, Argentina, Japonija ir Kanada.
Be to, „Manowar“ muzikantai kviečia nemokamai atsisiųsti šią dainą ir sudalyvauti „The Blood Of The Kings“ vaizdo klipų konkurse. Visa informacija apie konkursą, taisykles ir prizus pateikiama oficialioje „Manowar“ svetainėje internete: http://manowar.com/videocontest/
Pirmą kartą prieš 25-erius metus įrašytas tikrą metalo muziką šlovinantis himnas, kurį sukūrė grupės bosistas Joey DeMaio, pristatė vieną geriausių albumų metalo muzikos istorijoje – „Kings Of Metal“. Šis įrašas, garsiais hitais tapusių kūrinių „The Blood Of The Kings“, „Heart Of Steel“, „Kings Of Metal“ ir „Hail And Kill“ dėka, yra didžiausiu tiražu parduotas „Manowar“ albumas. Siekiant ypatingai pažymėti 25-erių metų sukaktį, praėjusią savaitę grupė pristatė visiškai naujai įrašytą, dviem kompaktiniais diskais išleistą, klasikinio albumo versiją „Kings Of Metal MMXIV“.
Norėdama kuo plačiau pristatyti jubiliejinį albumą, „Manowar“ išsirengė į grandiozines pasaulines gastroles, kurios pretenduoja tapti didžiausiomis grupės istorijoje.

Plačiau
„Perkūno namuose“ – švediška galia ir vokiškas progresyvumas

Pirmoje pavasarinėje laidoje vėl kaukšėsime kūjais ir svaidysimės žaibais. “Muzikinėje kalvėje” kovo 5 dieną svečiuosis švedų power metalo atlikėjai “Persuader”, kurių muzikinė karjera nuo 1997-ųjų ir 2014 metų pradžioje pasirodęs ketvirtasis albumas “The Fiction Maze” nusipelnė atskiros kronikos. O “Perkūniško albumo” titulo šį kartą vertas dar geru dešimtmečiu ilgiau grojančios vokiečių progresyvaus metalo komandos “Vanden Plas” šviežias, 9-asis studijinis darbas “Chronicles Of The Immortals - Netherworld (Path 1)”.

Laida transliuojama trečiadieniais nuo 21 iki 22 val. „Classic Rock FM“ eteryje: 87,8 MHz dažniu Vilniuje arba internete adresu www.rock.lt.

 


Komentuoti
Prestižinis sugrįžimas – IQUISITION vėl VA scenoje

InquisitionDalyvavę 2011 metų VA greičiausiai patyrė ir žino, kiek iš tiesų daug scenoje galima nuveikti – dviese. Jei tik  yra stipri idėja. Neįtikėtinai kokybiškas ir hipnotizuojantis INQUISITION pasirodymas tada tapo didžiausiu festivalio atradimu ir staigmena.

Ką gi, yra gerų naujienų festivalio Vakarų scenos gerbėjams – INQUISITION sugrįžta į VA ir pasistengs visus nustebinti dar kartą! Pastarasis jų albumas „Obscure Verses for the Multiverse“ buvo taip išgirtas kritikų, kad šią grupę galima tvirtai ir argumentuotai vadinti viena geriausių šiuo metu black metalo grupių visame pasaulyje.


Plačiau
<- Ankstesnis Kitas -> Paskutinis ->>