Norvegiškas black metal grįžta į Anykščius – atidaroma unikali paroda

Norvegijos ambasada ir festivalis „Velnio akmuo“ kviečia į neįprastą pažintį su norvegiško metalo reiškiniu. Festivalio metu, liepos 17-20 d., pačiame Anykščių mieste bus atidaryta speciali, autentiška norvegų fotografo Per Ole Hagen paroda „Tikri norvegiško metalo koncertai“. Lietuvoje pirmą kartą pristatomą tokio pobūdžio ekspoziciją sudarys 40-ies originalių fotografijų kolekcija, įamžinusi kultines šio žanro asmenybes ir grupes – IMMORTAL, MAYHEM, SATYRICON, ENSLAVED, 1349, DIMMU BORGIR. 

„Norvegiško metalo reiškinys visame pasaulyje garsėja nepriekaištinga muzikos kokybe, charakteringais autoritetais, smalsumą keliančia mistika, bet tuo pačiu ir provokuojančia, nuožmia išraiška. Būtent dėl nuožmaus, sunkaus skambesio, dėl šokiruojančio įvaizdžio, normų nepaisančio sceninio šou, skandalingos istorijos, metalo muziką nuolat lydi stereotipai. Ne išimtis ir pas mus. 2010 m. efektingas ir tuo pačiu ganėtinai provokuojantis MAYHEM pasirodymas „Velnio akmenyje“ taip pat susilaukė aštrios visuomenės kritikos“, - neslepia festivalio organizatoriai. 

Plačiau
Festivalis „Velnio akmuo“ pristato alternatyvią nekoncertinę programą

Muzikos festivalis „Velnio akmuo“, vyksiantis liepos 17-20 dienomis jaukiame Anykščių Dainuvos slėnyje, savo lankytojus supažindina su nekoncertinėmis veiklomis ir pramogomis. Į roko ir ekstremalią muziką orientuotas festivalis žada ne ką mažiau alternatyvų ir unikalų veiksmą kone nenutrūkstamai per visą savaitgalį. 

Jei didžiosiose dviejose scenose vyks pagrindinė vakarinė koncertų programa, tai trečioji, „Gama“ scena, pakvies festivalio publiką į kur kas glaudesnius susitikimus su muzikantais ir grupėmis dienos metu. Be šių, mažesniųjų koncertų „Gama“ scenoje organizuojamos ekspertų paskaitos muzikinėmis temomis – Masterclass, į kurias, beje, specialiai atvyks ir keletas kultinių „black metal“ muzikos asmenybių iš Norvegijos.

Plačiau
Išleistas zino "Diovim" 7-asis numeris

Jau pasirodė zino "Diovim" 7-asis numeris. Žurnale rasite straipsnius ir interviu apie "Asphyx" (death metal), "Esoteric" (funeral doom/death), "Hypnos" (death metal), "1000 Bombs" (thrash metal), "Fallen Order" (heavy metal), "Avitas" (juodmetalis), "Darrva" (pagan death metal), "Beyond the Structure" (technical death metal), "Mope" (instrumental doom), "Godless" (juodmetalis), "Mist" (doom metal), "Arx Atrata" (epinis juodmetalis), "Fatal Cliche" (sympho gothic metal), "Twisted Autocracy" (thrash metal). Zine yra puslapis gotams, Gintaro Vaišnoro siaubo apsakymas, "metalinis" nekrologas, skiltys kinomanams ir
motociklų mėgėjams, šimtas įrašų recenzijų, įvairenybės ir straipsniai.
Priekinį ir galinį viršelį papuošė anglų kilmės menininko iš Australijos T. Wetherell darbai.
Pirmi 33 pirkėjai gaus priedo muzikinį CD.
Numeris prekyboje pasirodė birželio pirmojoje pusėje ir jį įsigyti galima susisiekus su:
Vilniuje ir Panevėžyje: [email protected]
Kaune: [email protected]
Jonavoje: [email protected]
Taip pat ziną bus galima įsigyti grupių "Nekkralai", "Sutemon", "Agonija", "Xess" koncertuose, festivaliuose "Kilkim Žaibu", "Velnio Akmuo", "Mėnuo Juodaragis", "Daubos Griaucmas" ir kt.
Užsienyje gyvenantys taip pat turi galimybę įsigyti žurnalą, tik prieš tai parašykite elektroniniu paštu: [email protected] arba per žurnalo paskyrą FB: www.facebook.com/diovima
Visi mėgstantys piešti lai išbando laimę siųsdami aukščiau nurodytų adresu savo darbų pavyzdžių ir gal jų darbas papuoš sekančius žurnalo viršelius.

Komentuoti
"Suma" – sunkiasvorės doom haliucinacijos festivalyje „Velnio Akmuo“

Daugiau nei 10 metų sludge ir doom muzikinėje scenoje karaliaujantys SUMA gali drąsiai vadintis šio žanro gigantais. Triuškinantys fuzz‘ai, tiesiog monstriški gitarų rifai ir ritmingas būgnų gausmas lyg kylantis iš giliausių Žemės gelmių – visa tai neleidžia atsikvėpti klausantis SUMA muzikos. Šių švedų veikloje svarbu yra tai, kad grupės nariai įnirtingai palaiko „Pasidaryk pats“ idėją, todėl daugelį leidinių klausytojams pristato savo jėgomis. O ir groja jie taip pat tik ten, kur patys nori ir užsimano. Beje, savo pasirodymuose jie geba be žado palikti ir skeptiškai nusiteikusius klausytojus, tad ir „Velnio akmeniui“ žada įtraukiantį, įtampos ir gelmės kupiną koncertą.

Plačiau
Britų roko maištininkai TURBOWOLF – festivalyje „Velnio akmuo“

TurbowolfMuzikos festivalis „Velnio Akmuo“ šiais metais paruošė tikrą rokenrolo fiestą – festivalyje pasirodys energingi ir pašėlę britų rokeriai TURBOWOLF. Tai bus pirmasis kartas, kai grupė koncertuos Lietuvoje ir apskritai Baltijos šalyse, tad liepos 17-20 dienomis Anykščiuose vyksiančiame festivalyje tikimasi sulaukti roko muzikos fanų antplūdžio ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninių šalių.

Nežabota energija trykštantys koncertai ir neįprasti, į jokius rėmus netelpantys muzikiniai video klipai – TURBOWOLF grupės vizitinė kortelė, garsinanti juos ne tik gimtojoje Anglijoje, bet ir visoje Europos muzikinėje padangėje. Nors grupė susikūrė tik 2008 metais, tačiau jau spėjo aplankyti beveik visus pagrindinius Europos muzikos festivalius nuo „Download“ iki „Sonisphere“.


Plačiau
Festivalyje "Velnio Akmuo" – sparčiai kylantys "Birth Of Joy"

Alternatyvios muzikos festivalis „Velnio Akmuo” skelbia dar vieną roko muzikos grupę – olandus BIRTH OF JOY. Ši trijulė – sparčiai kylanti ir graibstoma daugelio muzikos festivalių visoje Europoje, tad jų pirmasis pasirodymas Lietuvoje turėtų būti įsimintinas ne tik šalies publikai, bet ir pačiai grupei.

Įkvėpti 1960-1970-ųjų bliuzo, psichodelikos ir rokenrolo, nevengiantys net boogie-woogie elementų, nužengę lyg iš praėjusios eros ir lyginami su legendinėmis grupėmis THE DOORS ar PINK FLOYD – tai tik nedaugelis grupės BIRTH OF JOY apibūdinimų. Nors grupė garsėja sugebėjimu sujungti praėjusios muzikinės eros roko grupių skambesį, tuo pačiu metu pristato visiškai naują požiūrį į roką.

„Užsičiaupk ir grok”

Būtent taip grupės nariai apibūdina savo kasdieninį kūrybos procesą, kuris šių metų pradžioje jau davė gerų rezultatų – išleistas trečiasis BIRTH OF JOY albumas „Prisoner“. Naujasis albumas užsienio muzikos portaluose vis dažniau linksniuojamas kaip karštas, pašėlęs ir alsuojantis senąja rokenrolo dvasia. Pagyrų sulaukia ne tik naujasis grupės albumas, bet ir kuriami grupės vaizdo klipai – kartais saulėti ir pilni gamtos peizažų, kartais – tamsūs ir laukiniai.

Plačiau
"Evil Invaders" - belgiško thrash'o / speed‘o įsiveržimas festivalyje VA

Stilių įvairovei „Velnio akmenyje“ – šiek tiek speed / thrash metalo iš Belgijos – EVIL INVADERS! Priešingai nei įprasta sakyti apie belgus, šis 2007 metais susibūręs ketvertas nei kiek ne ramus. Meistriški, techniški ir intensyvūs EVIL INVADERS lyg pamišę pliekia smarkų speed / thrash metalą, kaip priklauso paaštrintą falcetiniu vokalu. Įkvėpti senosios, klasikinės metalo mokyklos ir ištikimai laikydamiesi jos tradicijų, belgų thrash‘istai vis dėlto bando pateikti savo muziką per šiandieninę prizmę ir patys tikina, kad antrų tokių kaip jie – nėra. Tikri metalistai aptemptomis kelnėmis, ūsuoti ir neatsisakantys išlenkti bokalo – dėl tokio paperkančio nuoširdumo jie išties laukiami bet kuriame pasaulio krašte.

Plačiau
Festivalis „Velnio akmuo“ paruošė trigubą dovaną post roko gerbėjams

Geriausias Lietuvoje šios vasaros post roko festivalis vyks „Velnio akmenyje“, liepos 17-20 d. Jau kelerius metus greta metalo muzikos siūlantis ir kitų alternatyvios muzikos stilių festivalis „Velnio akmuo“ šį kartą rimtai nusiteikęs pamaloninti post roko gerbėjus. Galingieji PG.LOST, perspektyvieji SHOW ME A DINOSAUR ir originalieji TESA – tai trys pagrindiniai vardai, kurie parodys, kaip stipriai ant scenos gali skambėti išpuoselėtas ir dinamiškas post rokas.  

Šio stiliaus grupės dažnai išsiskiria ne tik originaliais pavadinimais, bet ir istorijomis. „Kad pakviestume švedus PG.LOST, reikėjo nemažai pastangų ir sėkmės – tai derinome nuo praėjusių metų vasaros. Jau buvome beprarandantys viltį, atrodė, kad grupė pateisino savo pavadinimą – tiesiog pradingo. Vis dėlto, įdėtos pastangos galiausiai atsipirko, ir mes išgirsime juos festivalio Rytų scenoje. Beje, prie šio pasirodymo savo parama reikšmingai prisideda ir Švedijos ambasada“, – sako „Velnio akmens“ organizatorė Dainora Spiglytė.

Plačiau
<- Ankstesnis Kitas -> Paskutinis ->>
Copyright 2016 hardrokas.net. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be administratoriaus sutikimo draudžiama. [email protected]