"Molten Trail" - "Striving for the Sky" (2014)
Lapkričio mėnesį patyliukais buvo išleistas tarptautinio projekto "Molten Trail" debiutinis albumas "Striving for the Sky". Už šio vardo slepiasi 3 švediškos pavardės, vienas vokietis, vienas amerikietis, o juos draugėn sukvietė mums gerai pažįstamas klavišininkas Vytautas Diškevičius. Pastarojo muzikanto suburta komanda įgyvendino lietuvio planus, o viso to rezultatas - 50 minučių progresyviojo heavy metalo. Gaila, bet puikų albumo viršelį kol kas galime matyti tik savo kompiuterio ekrane ar išmaniajame įrenginyje, nes italų leidybinės kompanijos "Heart of Steel Records" išleistas "Molten Trail" debiutas kol kas pasiekiamas tik skaitmeniniu formatu.
Kaip ir priklauso progresyviosios muzikos atlikėjams, šis projektos savo opuse pateikia kūrinius, kurie vien pagal savo trukmę nėra pritaikyti radijo eteriui, nes tik "Down the Vortex" ir "Highway Ghost" trunka trumpiau nei 5 minutes). Kitų 6 dainų trukmė varijuoja nuo 6 iki beveik 8 minučių. Tačiau jei neapgauna atmintis ir klausa, teko kai ką iš to girdėti ir lietuviškame eteryje. Be to, labai sveikintinas žingsnis debiutiniame albume neapkrauti klausytojo per dideliu informacijos srautu - 50 minučių yra pats tas laikas, kai galima puikiai pajausti projekto skleidžiamas idėjas, o tuo pačiu, disko pabaigoje dėmesys dar nėra atbukęs.

Plačiau
"Berserker" - "Dark Worlds Collide" (2015)
Vilniečių melodingojo metalo grupė "Berserker" prie debiutinio albumo įrašų stojo dar 2013 metų pabaigoje. Deja, galutinį rezultatą išgirdome tik šių metų sausį, o norintiems palaikyti kompaktinį diską rankoje teks dar apsišarvuoti kantrybe. Tačiau gyvename skaitmeniniame amžiuje, tad bent jau kaip sekėsi grupei studijoje, galime įvertinti dar nepasirodžius albumui fizinėje laikmenoje.
Ilgas laukimas turi vieną minusą - iki tol besidomintiems "Berserker" kūryba teko pasitenkinti tik gyvų įrašų perklausomis internete bei lankytis grupės koncertuose. Tad iš vienos pusės - "Dark Worlds Collide" albume esančių dainų sąrašas gerai pažįstamas ir gali net šmėkštelti mintis, jog "viską jau esu girdėjęs". Tačiau iki šiol buvo paviešintas vos vienas senas studijinis kūrinys, įrašytas dar su senaisiais grupės nariais. Tad net ir daug kartų koncertuose girdėtos dainos debiutiniame albume tarsi įgauna visiškai naujas spalvas.
Viso albume rasime 9 kūrinius (jų tarpe - 2 interliudai), kurių trukmė siekia apie 44 minutes.  Iš grupės, kuri įrašų sesijos metu atšventė jau 5 metų veiklos jubiliejų, galima buvo laukti ir daugiau. Mėgstantiems tokio stiliaus muziką tos minutės prabėgs akimirksniu ir po paskutinės dainos norėsis paklausti: nejaugi tai viskas? Tačiau kadangi tai tėra grupės debiutas ir ne vienas klausytojas tik dabar susipažins su kolektyvu, albumo trukmę galima laikyti itin optimalia.

Plačiau
„Dark Flood“ – „Inverno“ (2014)
Kuomet Oulu mieste Suomijoje rengiami oro gitaros čempionatai bei filmuojami žinomų grupių dvd, čia privalo gyventi „metalinė“ dvasia. Jau beveik 30 metų ta dvasia gyvena brolių Ville ir Kalle Ruumensaari širdyse, kurie beveik prieš 30 metų įkūrė melodingojo death metalo grupę „Dark Flood”. Tačiu praėjusių metų spalio 31 dieną dienos šviesą išvydęs naujas albumas „Inverno“ tėra vos trečiasis pilnametražis darbas.
„Inverno“ pasirodė po 8 metų pertraukos, nors kai kurios dainos iš pastarojo darbo buvo pateiktos gerbėjų teismui dar 2011-aisiais. Tad ko laukti iš šio suomių kvinteto? Lyginant su antruoju albumu „The Dead Lines“, didelių naujovių čia nerasime – grupė tvirtai žengia savo pramintu taku. Nors reklaminiame pranešime nurodoma, kad „Dark Flood“ diską drąsiai galima rekomenduoti „Dark Tranquillity“ gerbėjui, tarp šių kolektyvų galime rasti nemažai skirtumų.
Visų pirma, „Dark Floods“ kūryboje daug progresyviosios muzikos intarpų - kapoti ritmai, besikaitaliojantis tempas verčia įsiklausyti, bet ne iš pirmo karto „pagauti“ skleidžiamą žinią. Taip pat pusė albumo dainų pagal savo trukmę nėra pritaikytos radijo formatui, tad, savaime suprantama, lengvo turinio dainelių vargu ar galima tikėtis.

Plačiau
"NeonFly" - "Strangers in Paradise" (2014)
Prieš atvykdama pirmą kartą į vieną iš Lietuvos vasaros festivalių, tada dar tik kylanti britų heavy metal grupė "NeonFly" su vietine žiniasklaida ir gerbėjais užmezgė tokius ryšius, kad tuometinio šių muzikantų pasirodymo teko laukti tarsi didžiausių žvaigždžių. Po sėkmingo koncerto Zarasuose apie kolektyvą karts nuo karto pasklisdavo pavienės žinutės, pranešančios apie bendrus koncertus su garsiais roko vardais, jų dainos skambėjo mūsų radijo stotyse, o galiausiai pasiekė naujiena, kad po 3 metų pertraukos kolektyvas išleidžia antrąjį diską "Strangers in Paradise".
Tą laiko tarpą po debiutinio albumo "Outhine the Sun" išleidimo "NeonFly" praleido itin turiningai, o viso to akivaizdų rezultatą ir matome. Nenoriu pasakyti, kad grupės debiutas skamba silpnai - ir pastarasis darbas buvo pakankamai solidus, tačiau 'Strangers in Paradise" yra kur kas stipresnis ir brandesnis.
Vis dėlto lyginant abu diskus randame daugiau panašumų nei skirtumų. Kuomet žmonės perka "AC/DC" ar "Motörhead" albumą, daugmaž žino, ką jame galima rasti. Tad ir šiuo atveju "NeonFly" tvirtą eiseną pasirinktu keliu laikykime privalumu. Nepakitusi grupės sudėtis, panaši diskų trukmė, po vieną instrumentinį kūrinį kiekviename albume ir t.t.

Plačiau
"Antis" - "Baisiai džiugu" / "2xAntis" (2013)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pirmi gandai apie naują "Anties" albumą pradėjo sklisti dar 2013 metų vasarą, kuomet kolektyvo  lyderis Algirdas Kaušpėdas pajuokavo, kad su "Skamp" nariu Viktoru Diawara "Galapagų" festivalyje gros... repą. Visa laimė, vasaros festivaliuose ir rugsėjį "Sostinės dienose" pristatyta programa įrodė, kad "Antis" tebėra roko grupė. O gruodžio mėnesį pagaliau sulaukėme darbo vaisių - dvigumo albumo "Baisiai džiugu" bei koncertinio cd/dvd "2 x Antis".


Plačiau
„Thundertale“ - „Žemėj Lietuvos“ (2013)
Daugiau nei 4 metus teko laukti kauniečių grupės „Thundertale“ naujo studijinio darbo, kol 2013-ųjų pabaigoje buvo išleistas albumas „Žemėj Lietuvos“. Šįkart klausytojams muzikantai pateikė 2 disko variantus – standartinio CD bei CD-knygos pavidaluose.
Iš pradžių pakalbėkime apie vizualinę pastarosios versijos pusę. CD knyga gal ir nėra naujiena Lietuvos muzikos padangėje (susidomėjusieji gali pavartyti „Ledo Tako“ katalogą), tačiau paėmus „Thundertale“ albumą į rankas beveik nekyla abejonių, kad tai yra, ko gero, kokybiškiausiai išleistas tokio formato diskas: daugybė nuotraukų iš „Thundertale“ gyvenimo, dainų tekstai bei žalvarinis medalionas su grupės simbolika – puiki dovana tikram gerbėjui. Pastarasis „bonusas“ ateityje gali tapti itin geidžiamu ir ieškomu trofėjumi kolekcionieriams.
Dar kartą žvilgtelėję į „Žemėj Lietuvos“ viršelį (juk ne vienas čia įžvelgiate Vytį?) pereikime prie muzikinės pusės. 20 dainų ir daugiau nei 70 minučių muzikos - ne per daug vienam diskui? Taip galėtume sakyti, jeigu „Žemėj Lietuvos“ būtų eilinis studijinis opusas. Tačiau turėkime omenyje ir tai, kad jau 4 metus teko laukti naujo įrašo (neskaitant 2010 metais pasirodžiusio akustinio DVD). Ir nepaisant to, kad muzikantai diską vadina tiesiog „ketvirtuoju studijiniu albumu“, pagal albumo struktūrą pirmas pavadinimas ateinantis į galvą, ieškant atitikmenų užsienyje – „Kiss“ diskas „Smashes, Thrashes & Hits“. Kodėl? Tie, kas akylai sekė „Thundertale“ grupės narių veiklą per pastaruosius 4 metus, iš tų 20 dainų nemažą dalį tikrai bus girdėję koncertuose, tv projektuose ar rinktiniuose albumuose. Ar tai pliusas ar minusas, kiekvienas gali spręsti pagal save, tačiau visgi tos 70 minučių prabėgs kur kas greičiau, nei tarkime, klausant kurios nors progresyviojo metalo grupės visiškai naujos kūrybos.

Plačiau (2 komentarai)
"Noumena" - "Death Walks with Me" (2013)

Balandžio 18 dieną dienos šviesą išvys ketvirtasis Suomijos melodingojo death metal kolektyvo "Noumena" studijinis albumas. Šis diskas intriguoja labiausiai tuo, kad jis bus pirmasis su nauja nare - dainininke Suvi Uura. Tad būtent darbą "Death Walks with Me" šįkart ir apžvelkime.
Po 7 metų pertraukos išleistame albume rasime beveik valandą sunkios, bet tuo pačiu ir melodingos muzikos, atliktos vadinamajame "beauty and the beast" dvasioje, t.y. kuomet vokalines partijas dalijasi vyriškas growl'as ir švelnus moteriškas vokalas.
Moteriškas vokalas grupėje nėra naujiena - jas atlikdavo kviestinė dainininkė, tad milžiniško skirtumo tarp "Death Walks with Me" ir senesnioniojo disko "Anatomy of Life" gal ir neišgirsime. Tačiau šįkart "Noumena" nuo pirmosios dainos prikausto dėmesį - albumą pradeda bene sripriausia kompozicija "Handful of Dust" (kuriai jau sukurtas tekstinis vaizdo klipas). Toliau seka keletas pagal visas šio žanro taisykles sukurptų kūrinių, kurie neprailgsta, bet ilgam atmintyje ir nepasilieka. Iš bendro konteksto išsiskiria "Let It Run Red", kurios priedainis lyg ir visiškai elementarus, tačiau labai įsimenantis ir "kabinantis".

Plačiau
"WakeUpCall" - "Batteries Not Included" (2012)

Kovo 21 dieną Vilniaus "Metro" klube koncertuos jauna Italijos grupė "WakeUpCall". Praėjusių metų rudenį ketveriukė iš Romos išleido pirmąjį savo albumą "Batteries Not Included", kurį dabar yra puiki proga apžvelgti.
Albume rasime 11 energingų (tiesa, iš jų pora yra lėtesnio tempo) kūrinių, primenančių ankstyvąją "Sum 41", "Blink 182" ar "Green Day" kūrybą. Nuo šių grupių pirmųjų įrašų "WakeUpCall" skirasi tuo, jog pastarasis kolektyvas išvengė 90-ųjų metų bangos punk rock grupių "išleistuvių vakaro grupės" skambesio. Čia kompozicijos sudėtingesnės, įvairesnės bei ilgesnės - vos 4 kūrinių trukmė neviršija 4 minučių. Niekaip negalima "prisikabinti" ir dėl paties skambesio. Ko gero, tai galima būtų laikyti prodiuserio Beau Hill, anksčiau dirbusio su Alice Cooper, Eric Clapton bei "Europe", mokyklos nuopelnu. Su šiuo žmogumi "WakeUpCall" padėjo pamatus tolimesnei karjerai. Tačiau šįkart visus "Batteries Not Included" prodiusavimo darbus atliko patys muzikantai.
Diską, kurio pavadinimas neturi nieko bendro su kultiniu Matthiew Robbins fantastiniu filmu, pradeda debiutinis video singlas "To Be". Jam galima prikišti originalumo bei "draivo" trūkumą, tačiau jau antrojoje dainoje "Kill Your Dreams" galime rasti ir viena, ir kita.

Plačiau
<- Ankstesnis Kitas -> Paskutinis ->>