Psichodelinio sludge trio UFOMAMMUT koncertuos Vilniuje

ufomammutUFOMAMMUT, unikalaus sunkiosios muzikos žanro pradininkai, spalio 16 dieną koncertuos Vilniuje, klube „Narauti“. Psichodelinį sludge metal grojantis trio iš Italijos pradėjo beveik mėnesį truksiantį intensyvų koncertinį turą po Europą „Magickal Mastery“, kurio žemėlapyje pirmą kartą atsidūrė ir Baltijos šalys.

Nuo 1999 metų gyvuojanti grupė yra laikoma pirmąja psichodelinio sludge metalo muzikos kūrėja, turinčia nuoseklų savo kūrybos braižą. Jų itin ilgos trukmės kūriniai paremti sunkiais, monumentaliais gitarų rifais, specifiniu skambesiu, dusliai šiurkščia vokalo maniera. Gausybė efektų ir garso manipuliacijų suteikia mistinio pojūčio, keliančio fantastinės, „kosminės“ muzikos įspūdį. Tokią muzikos visumą – slegiantį sunkumą kartu su psichodeline nuotaika – tobulai atspindi pats grupės pavadinimas UFOMAMMUT.


Plačiau
Pirmą kartą Lietuvoje koncertuos buvęs „Marillion“ vokalistas Fishas (video)

Fish logoRoko muzikos mėgėjai sulauks garsaus svečio – į Vilnių koncertuoti atvyksta žinomas škotų atlikėjas, buvęs grupė „Marillion“ vokalistas Fishas. Pirmą kartą Lietuvoje viešėsiančio Fisho ir grupės pasirodymas įvyks spalio 6 d. „New York“ klube. Tai bus vienintelis rokerio ir grupės koncertas mūsų šalyje.
Bilietus į vienintelį Fisho ir grupės koncertą galima įsigyti visose „Tiketa“ kasose ir internete.

„Tikime, kad Lietuvoje yra pakankamai geros muzikos gerbėjų, kurie mėgsta šį atlikėją. Mes labai ilgai laikėme jį akiratyje, pagaliau susidarė palankios sąlygos jį pasikviesti“, – sako Fisho koncertą organizuojančios agentūros „Relax Live” vadovas Artūras Mirončikas.
Derekas Williamas Dickas (toks tikrasis Fisho vardas) yra ne tik pasaulinį pripažinimą pelnęs vokalistas, bet ir rašytojas, dainų autorius, aktorius, apdovanojimais įvertintas radijo ir televizijos laidų vedėjas. Gimusi Škotijos sostinėje Edinburge, tačiau užaugusi nedideliame Dalkeito mieste, būsimoji roko žvaigždė spėjo padirbėti sodininku, medkirčiu ir net degalų pilstytoju. Fishui išgarsėti pavyko 1981 m., kada jis tapo pagrindiniu britų roko grupės „Marillion“ vokalistu.


Plačiau
Rugsėjį Vilnių drebins švedų death metalo pažiba – HYPOCRISY
HipocrisyPo koncertų, festivalių ir kitokių renginių užkimštos vasaros ateis ne ką mažiau derlingas ruduo. Rugsėjo 17 dieną Vilniaus „New York“ klubą tryps švedų death metalo dinozauras HYPOCRISY!

Kažin, ar šiandien apskritai egzistuotų šis, vienas garsiausių Švedijos sunkiąją muziką reprezentuojančių kolektyvų, jei ne garbingas žodžio laikymasis. Dar 1990-aisiais grupės iniciatorius Peter Tägtgren (vokalas, gitara, klavišai), svečiuodamasis Floridoje, susižavėjo amerikietišku death‘u. Prieš išvykdamas į gimtąją Švediją Peter Tägtgren pažadėjo JAV death metalo grupės MALEVOLENT CREATION gitaristui Phil Fasciana, kad atgal į Ameriką grįš tik sukūręs metalo grupę. Pažadą ištesėjo. Ir jo toliau sėkmingai laikosi jau 23 metus.

Nors grupės gyvavimo istorijoje buvo pertraukų, keitėsi nariai, kito grojamas muzikos stilius, tačiau, nepaisant visko, grupė kūrė ir kuria savito, lengvai atpažįstamo hypocrisy’iško skambesio muziką. Anot grupės lyderio Peter Tägtgren, taip yra todėl, jog daug kartų ieškodami naujovių kūryboje, jie niekada neužmiršta savo šaknų. Būtent tai padeda ne tik pritraukti vis naujų klausytojų, bet ir išsaugoti senuosius.

HYPOCRISY muziką galima apibūdinti kaip dviejų skirtingų medžiagų junginį. Viena jų – šiurkštus, death’ui būdingas skambesys, kuris susideda iš beprotiškai mušamų būgnų, aršaus riaumojimo ir energingų, sunkių gitarų riff’ų. Kita HYPOCRISY muzikos junginio dalis – tai melodingas, netgi „glotnus“ gitarų skleidžiamas garsas. Melodija ir death’o grubumas – tai bruožai, būdingi Švedijos metalui vertinant kitų šalių sunkiosios scenos kontekste. Galiausiai, HYPOCRISY skambesys išskiria juos ir iš pačių Švedijos melodingo death metalo atstovų.

Plačiau
Savaitgalį sostinėje šurmuliuos muzikos festivalis

Rugsėjo 6-8 dienomis Vilniaus centre antrą kartą vyks festivalis "Vilnius music week 2013". Veiksmas vyks Katedros, V.Kudirkos, Lukiškių aikštėse, prie Žemaitės paminklo, Teatro, muzikos ir kino muziejaus kieme, kai kuriuose baruose ir klubuose. 
Festivalio programos koordinatoriaus Lauro Lučiūno teigimu, renginyje gros "per 100 atlikėjų iš Lietuvos bei kaimyninių šalių, atstovaujančių įvairiems stiliams - nuo elektroninės muzikos iki sunkiojo roko ar dainuojamosios poezijos".
Roko mėgėjai čia irgi ras ką veikti - savo pasirodymus surengs grupės "The Perfect Pill", "Žalvarinis", "Monkey Tank" ir kt. Visa "Vilnius music week 2013" programa yra čia.


Komentuoti
Pirmosios muzikos ir pramogų festivalio “Galapagai 2013” žvaigždės – britai “Hadouken!”

hadoukenRugpjūčio 2-3 dienomis Zaraso ežero salą drebinsiantis festivalis “Galapagai 2013” su gerbėjais dalinasi dar viena porcija muzikinių vardų.

11 metus skaičiuojantys “Galapagai”, kaip jau įprasta, kvies prie trijų scenų – “Roko naktų”, “Feel Free” ir “Didžiosios”. 
Pastarosios pagrindinėmis žvaigždėmis tituluojama grupė iš Didžiosios Britanijos “Hadouken!”.

“Tai pirmasis skambus vardas “Galapaguose”. Džiaugiamės, kad “Hadouken!” sutiko atvažiuoti į Zarasą, o taip pat viliamės, kad dar keletas derybų bus sėkmingos ir mes savo gerbėjus dar nustebinsime”, - sako festivalio “Galapagai” prodiuseris ir idėjinis vadas Algirdas Barniškis Blėka.

Tuo tarpu Lydse savo muzikinį kelią pradėjusi grupė “Hadouken!” gimė iškart po to, kai universiteto koridoriuose susipažino Jamesas Smithas ir Danielis Pilau Rice’as. Vaikinai tuojpat įkūrė savarankišką leidybos kompaniją, pradėjo kurti ir įrašinėti pirmąsias “Hadouken!” dainas.

2007-ųjų vasarį grupė išleido dviejų dainų vinilinį diską, kuriame buvo ir daina „That Boy That Girl“, labiausiai išgarsinusi vaikinus iš Lydso.

„Jaučiu kaip mes sunkai dirbome ir dirbame kiekvieną dieną pastaruosius penkerius metus iki šios akimirkos“, - sako grupės frotmenas Jamesas Smithas.
Gal todėl liaupsių “Hadouken!” negaili ir kritikai. Tai labiausiai gerbėjus įelektrinanti Ddidžiosios Britanijos grupė, sukūrusi autentišką bass kultūrą, sako jie.


Plačiau
„Clawfinger“ vieną iš trijų dvidešimtmečio koncertų surengs Lietuvoje
Skandinavai „Clawfinger“ savo dvidešimties metų gyvavimo sukaktį pažymės ir Lietuvoje. Rugpjūčio 2-3 dienomis vyksiančiame festivalyje „Galapagai“ griaudės vienas iš trijų „Clawfinger“ dvidešimtmečio koncertų.

Išleidę septynis studijinius albumus, „Clawfinger“ yra gerai pažįstami su MTV muzikine televizija augusiai kartai.  Šiuo metu „Clawfinger“ dažniausiai galima sutikti įvairių pasaulio šalių festivalių scenose. Laukiant koncerto Zaraso ežero saloje, grupės lyderis Zak Tell atsako į klausimus apie grupę, dvidešimties metų pamokas savo misiją ir nardymą nuo scenos.

Plačiau
Karalių Mindaugą vasarą sveikins gitaros karalius Joe Satriani
Joe SatrianiNors neįtikėtina, bet akivaizdu - mūsų karaliaus Mindaugo atvyksta pasveikinti roko gitaros karalius! Tik viena diena „pavėlavęs“ į karūnavimo iškilmes, liepos 7 d. Lietuvoje su savo grupe pasirodys bene garsiausias šių dienų gitarinės roko muzikos virtuozas, visos plejados žymių šiandienos gitaristų mokytojas ir įkvėpėjas Joe Satrian! Vienintelis gitaros genijaus ir jo komandos pasirodymas Baltijos šalyse Vilniaus „Teatro arenoje“ taps maloniu įvykiu visiems šio gitaristo talento gerbėjams.

Ilgai ir kantriai tobulinęs savąją grojimo gitara techniką, Joe Satriani išgarsėjo kaip daugelio kitų šiandien visiems muzikos gerbėjams žinomų gitaristų mokytojas. Garsiausi jo mokiniai – grupės „Metallica“ gitaristas Kirkas Hammettas, jau du kartus Vilniuje lankęsis Steve‘as Vai, vienas greičiausių pasaulio gitaristų Alexas Skolnickas iš „Testament“, ilgametis „Exodus“ gitaristas Rickas Hunoltas ir kiti.

Plačiau
Vasarą Lietuvoje išsiverš muzikinis ugnikalnis vardu „Testament“
Ketvirtą dešimtį gyvavimo metų pradėjusio sunkiosios muzikos stiliaus – thrash metalo – gerbėjai Lietuvoje jau buvo ne kartą pamaloninti. Vilniuje koncertavo keli iš „didžiųjų“ šio stiliaus atlikėjų – amerikiečių grupės „Metallica“ ir „Megadeth“, vokiečiai „Kreator“ ir keletas kitų žinomų grupių. Tačiau daugelis melomanų ir thrash metalo gerbėjų iki šiol nepatyrė to, kas jų laukia jau šios vasaros pradžioje. Birželio 27-ąją dieną Vilniuje, „Forum palace“ pasirodys dar vieni amerikiečių trešeriai, stovėję prie šio stiliaus ištakų – grupė „Testament“.

San Franciskas, konkrečiau, jo rajonas Bay Area – amerikietiško thrash metalo lopšys. Tad nenuostabu, kad būtent čia 1983-iaisiais metais susibūrė grupė „Legacy“. Istorija nutyli, kodėl po kelių metų ji pakeitė pavadinimą, bet 1987-aisiais pasirodžiusį debiutinį albumą „The Legacy“ grupė išleido jau besivadindama „Testament“.

Plačiau
<- Ankstesnis Kitas -> Paskutinis ->>
Copyright 2016 hardrokas.net. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be administratoriaus sutikimo draudžiama. [email protected]