Devintasis gitaristų konkursas „Gitarų šėlsmas 2013“

Tradiciškai kiekvienų metų pavasarį organizuojamas gitaristų konkursas „Gitarų Šėlsmas 2013“ startuoja nuo kovo 1 dienos ir baigsis dalyvių finaliniu koncertu gegužės 22 dieną muzikos klube „Tamsta“ Vilniuje. Konkursas yra skiriamas visų pirma muzikai, atliekamai gitara, nesvarbu kokia - ar tai akustine, ar klasikine, ar elektrine. Kviečiami dalyvauti kiekvienas norintis ir galintis savo jėgomis sukurti ir įrašyti autorinę kompoziciją, vienintelis apribojimas taikomas dalyvių amžiui – iki 35‘erių metų. Konkursą remia ir pagrindinius prizus skiria didžiausios pasaulyje muzikos instrumentų gamintojos – Gibson ir Yamaha. Šių metų pagrindinis prizas Rock/Blues kategorijoje yra Gibson Les Paul elektrinė gitara, o Jazz/Classic kategorijoje Yamaha AC3R serijos elektro-akustinė gitara. Jau tampa gražia tradicija, kad finaliniame koncerte scenoje pasirodo ir užsienio gitaristas, atstovaujantis rėmėjus. 2010 metų konkurse tai buvo gitaristas iš Vokietijos Viktor Smolski, 2011 metais dalyvavo gitaristas Pepe Ahlqvist iš Suomijos, 2012 m. dalyvavo gitaristas iš Jungtinės Karalystės Rodney Branigan. Šiais metais finalo koncertą papuoš Yamaha kompaniją atstovaujantis gitaristas iš Italijos Antonio Forcione.
Visa informacija apie konkursą ir dalyvavimą jame – konkurso tinklapyje http://www.gitaruselsmas.lt

Gitarų Šėlsmas 2013 konkurso organizatorių informacija
+37068737782 arba [email protected]
www.gitaruselsmas.lt


Komentuoti
Grupė "Saint Oil Sand" pristato naują albumą
Gegužės 11 dieną 19:00 val. klube "Muzikos rūsys" Vilniuje (Jakšto g. 9) grupė Saint Oil Sand pristatys savo naują, jau ketvirtą albumą "Dainos iš praeities". Šį kartą tai yra bendras darbas su senosios Vilniaus pankų kartos atstovu Filia, kurio prieš gerus 15-20 metų sukurtos dainos pagaliau materializavosi šitame naujame albume, apie ką pasako ir pats pavadinimas. Reikia pridurti, kad visos dainos buvo įrašytos gyvai ir tik pritariantys vokalai buvo papildomai įrašyti studijoje.
Saint Oil Sand savo muzikinę veiklą pradėjo 2006 metais pasirodydami jaunų grupių festivalyje "Naujas kraujas" ir grodami ska stiliaus muziką su panko, roko, fanko bei kitų stilių priemaiša. 2007 metais grupė išleido savo pirmąjį minialbumą "Normaluz Žmoguz", o 2009 - pilną albumą "Royal Sand". Po trijų metų pertraukos 2012 metais (bėje, irgi gegužės 11) pasirodė dar vienas jų darbas pavadinimu "The Illusion Of". Tad lygiai po metų atkeliauja "Dainos iš praeities".
Kartų scenoje pasirodys nauji Vilniaus ska atstovai Will'n'ska bei specialūs svečiai iš Latvijos - Deskalighters. Ska muzikos gerbėjams jie turėtų būti geriau žinomi kaip Voiceks Voiska, kuriuos drąsiai galima vadinti Latvijos ska pionieriais.

Plačiau
AGALLOCH lydinti grupė – britai FEN
agallochGegužės 3-iąją Vilniaus klube „New York“ AGALLOCH koncerto laukiantiems gerbėjams dar viena staigmena – kartu atvyks britai FEN, žadantys ne mažiau jaudinantį pasirodymą.

Paslapties ir atmosferiškumo šioms grupėms nestinga. Amerikiečių AGALLOCH muzika labiau siejama su stingdančiu žiemos šalčiu, o britai FEN dvelkia rudeniška dargana. Amžinas lapkričio mėnuo, nuogi medžiai, neišbrendama ir miglota klampynė – visa tai atsispindi ne tik FEN pavadinime (fen angliškai – pelkynai), bet ir kūryboje. Nuo pat grupės susiformavimo toks kraštovaizdis metaforiškai išreiškia FEN narių vidinį peizažą, o tokiomis nuotaikomis sukurta jų muzika savitai įkūnija nostalgišką ryšį su gamta.

Plačiau
Estų duetas „Talbot“ Lietuvoje pristatys naują albumą
Talbot grupėBalandžio 26 ir 27 dienomis estų psychedelic/doom metal grupė „Talbot“ surengs koncertus Kaune ir Vilniuje, kur pristatys savo naująjį albumą „Scaled“. Lietuviams duetas gerai pažįstamas – per ketverius metus tai jau bus trečias „Talbot“ apsilankymas mūsų šalyje.

Save estai pristato kaip doom stiliaus duetą, tačiau, pasak muzikos apžvalgininkų ir grupės gerbėjų, į šią sąvoką telpa ir unikalus „Talbot“ skambesys, pinamas iš masyvių, atmosferinių ir triukšmingų garsų su gera doze psichodelikos. 2008 metais aktyvią veiklą pradėję Taline, muzikantai Magnus Andre ir Jarmo Nuutre greitai atrado savitą ir jau atpažįstamą psychedelic/doom skambesį. Pagrindiniai dueto instrumentai – būgnai, bosinė gitara, sintezatoriai ir, žinoma, vokalas (tiek Magnus, tiek Jarmo), vienas stipriausių „Talbot“ kuriamos muzikos elementų. Lėti ir visa užpildantys, panardinantys rifai, melodingi kūrinių „siužetai“, perteikti ant beprotybės ribos balansuojančiais tekstais – visa tai yra šiuo metu viena įdomiausių šiauriečių muzikinės scenos grupių.

Plačiau
Laukdamas rugpjūčio festivalis “Galapagai 2013” kviečia į koncertą Vilniuje

Alaus namaiJau rytoj, Balandžio 20 dieną, 21 valandą sostinėje startuos koncertų ciklas, skirtas muzikos ir pramogų festivaliui “Galapagai 2013” palaikyti.
Į “Alaus namus” Vilniuje kviesiantis renginys pirmajam kartui pasiūlys roko grupę iš Latvijos “Laime Pilniga”.
Tarptautinėje erdvėje geriau žinomi “The Happs” vardu, artimiausi kaimynai Lietuvoje pasirodys jau trečiąjį kartą.
“Pirmą kartą “Laime Pilniga” pas mus atvažiavo 2009-aisiais. Atvažiavo ir, tikrąja to žodžio prasme, visiems nuplėšė stogus. Regis, grupės vardas galėtų būti žinomas nebent užkietėjusiems melomanams. Tačiau vos antrąjį kartą užlipusi ant “Galapagų” scenos, “Laime Pilniga” sutraukė tiek klausytojų, kiek kartais nesutraukia mūsų grupės”, - džiaugiasi festivalio “Galapagai” prodiuseris Algirdas Barniškis Blėka.
2006-aisiais savo muzikinę karjerą pradėję muzikantai labiausiai išgarsėjo po to, kai į vieną sceną užlipo kartu su legendine latvių roko grupe “Perkons”. Po to “Laime Pilninga” šlavė pergales didžiausiuose Baltijos šalių muzikiniuose konkursuose, o galiausiai sugrojo ir tokiuose festivaliuose kaip “Coke Live Music Festival”, “Sziget” ar “Positivus”.
Latvius “Alaus namuose” apšildys lietuviai “RoadKiLL”.
Tais pačiais metais kaip ir broliai latviai susikūrusi rokenrolo grupė kaip reikiant driokstelės senojo roko – juk dėl savo inspiracijų “RoadKill” ir renka gerbėjus progresine tvarka.
Prieš porą metų kaip geriausia alternatyvi grupė apdovanoti “RoadKiLL” muzikantai iki šiol sugrojo jau daugiau kaip 60 koncertų ir sakosi, kad tai tik pradžia. 


Plačiau
PANEVĖŽYS GYVAS 2013!!!

Dalyvauja:

XIII FORTAS
FORBIDDEN CHOICE
NEXUS
NEMOKAMAS ALUS
DDL PLK
MĖNUO
AGONIJA
NIGHT

Balandžio 19d. 19val. bilieto kaina 10lt
Arena d'Italija, Panevėžys, Klaipėdos g. 79c.


Komentuoti
Panevėžio alternatyviosios muzikos gerbėjams bus atliekamas širdies masažas

Panevezys gyvas
Balandžio 19 d., 19 val. „Arena d‘italia“ antrą kartą įvyks koncertas „Panevėžys gyvas“ . Panevėžio alternatyviosios muzikos gerbėjams širdies masažo funkciją atliks net 8 grupės: 7 iš Panevėžio ir 1 svečiai. Visos jos kels mirštančią Panevėžio kultūrą, kuri,kaip ir didmiesčio statusas, vis tolsta nuo šio miesto.

Pirmą kartą surengtas praeitų metų gruodžio 31d. „Panevėžys gyvas“ buvo labai šiltai priimtas, pavykęs koncertas, taigi antrą kartą laukiama dar geresnio vakaro. Koncertą atidarys XIII Fortas su kūriniu „Sintetinė meilė“, kurį grupės nariai sukūrė nebepakęsdami mirusios pramonės miesto slogios atmosferos.


Plačiau
Naujas „heavy metal“ skambesys iš Lenkijos – „Wicked Side“!

WickedBalandžio 19 ir 20 dienomis į Lietuvą atvyksta kaimyninės Lenkijos sunkiojo metalo muzikos atstovai - „Wicked Side“. Grupės kūryba smarkiai įtakota tokių atlikėjų kaip „Iron Maiden“, „Iced Earth“, „Metallica“ bei „Aria“ („Ария „).  „Mes bandome apjunginti  klasikinį „oldskūlinio“ heavy‘io skambesį kartu su thrash‘o bei hard roko elementais“ – teigia grupės muzikantai.

„Wicked Side“ susikūrė 2009-ųjų gegužę. Nuo to laiko kolektyvas sugrojo daugelyje renginių tiek gimtojoje šalyje, tiek užsienyje. Muzikantams teko kartu koncertuoti su tokiais atlikėjais kaip Blaze Bayley (ex-Iron Maiden), “Turbo”, “Chainsaw”, “CETI”, Sergey Mavrin (Сергей Маврин) ir mūsų tautiečiais „Soul Stealer“.

Grupės diskografija susideda iš 3-jų demo įrašų, išleistų 2010 metais, ir 5-ių dainų EP, pavadinimu "Welcome to the Wicked Side", kuris buvo išleistas 2011-ais. Šiuo metu „Wicked Side“ intensyviai dirba ties jų pirmuoju debiutiniu albumu, kuris ketina išvysti dienos šviesą 2013-ųjų pabaigoje.

Balandžio 19-ą dieną, penktadienį, grupę galėsite išgirsti „Metro“ klube kartu su „Dead Man‘s Cross“ bei „McLoud“. Pastarieji muzikantai, „McLoud“, yra itin retai koncertuojanti grupė, tačiau savo pasirodymų metu trykštanti neišsenkama pankroko energija. Kaip patys apie save teigia:“ Mes grojame krikšcioniškąjį drum‘n‘bass‘ą  – mėtytą ir vėtytą metalą su daug alternatyvios muzikos priemaišų.


Plačiau
<- Ankstesnis Kitas -> Paskutinis ->>