Rugsėjį Vilnių drebins švedų death metalo pažiba – HYPOCRISY
HipocrisyPo koncertų, festivalių ir kitokių renginių užkimštos vasaros ateis ne ką mažiau derlingas ruduo. Rugsėjo 17 dieną Vilniaus „New York“ klubą tryps švedų death metalo dinozauras HYPOCRISY!

Kažin, ar šiandien apskritai egzistuotų šis, vienas garsiausių Švedijos sunkiąją muziką reprezentuojančių kolektyvų, jei ne garbingas žodžio laikymasis. Dar 1990-aisiais grupės iniciatorius Peter Tägtgren (vokalas, gitara, klavišai), svečiuodamasis Floridoje, susižavėjo amerikietišku death‘u. Prieš išvykdamas į gimtąją Švediją Peter Tägtgren pažadėjo JAV death metalo grupės MALEVOLENT CREATION gitaristui Phil Fasciana, kad atgal į Ameriką grįš tik sukūręs metalo grupę. Pažadą ištesėjo. Ir jo toliau sėkmingai laikosi jau 23 metus.

Nors grupės gyvavimo istorijoje buvo pertraukų, keitėsi nariai, kito grojamas muzikos stilius, tačiau, nepaisant visko, grupė kūrė ir kuria savito, lengvai atpažįstamo hypocrisy’iško skambesio muziką. Anot grupės lyderio Peter Tägtgren, taip yra todėl, jog daug kartų ieškodami naujovių kūryboje, jie niekada neužmiršta savo šaknų. Būtent tai padeda ne tik pritraukti vis naujų klausytojų, bet ir išsaugoti senuosius.

HYPOCRISY muziką galima apibūdinti kaip dviejų skirtingų medžiagų junginį. Viena jų – šiurkštus, death’ui būdingas skambesys, kuris susideda iš beprotiškai mušamų būgnų, aršaus riaumojimo ir energingų, sunkių gitarų riff’ų. Kita HYPOCRISY muzikos junginio dalis – tai melodingas, netgi „glotnus“ gitarų skleidžiamas garsas. Melodija ir death’o grubumas – tai bruožai, būdingi Švedijos metalui vertinant kitų šalių sunkiosios scenos kontekste. Galiausiai, HYPOCRISY skambesys išskiria juos ir iš pačių Švedijos melodingo death metalo atstovų.

Plačiau
Savaitgalį sostinėje šurmuliuos muzikos festivalis

Rugsėjo 6-8 dienomis Vilniaus centre antrą kartą vyks festivalis "Vilnius music week 2013". Veiksmas vyks Katedros, V.Kudirkos, Lukiškių aikštėse, prie Žemaitės paminklo, Teatro, muzikos ir kino muziejaus kieme, kai kuriuose baruose ir klubuose. 
Festivalio programos koordinatoriaus Lauro Lučiūno teigimu, renginyje gros "per 100 atlikėjų iš Lietuvos bei kaimyninių šalių, atstovaujančių įvairiems stiliams - nuo elektroninės muzikos iki sunkiojo roko ar dainuojamosios poezijos".
Roko mėgėjai čia irgi ras ką veikti - savo pasirodymus surengs grupės "The Perfect Pill", "Žalvarinis", "Monkey Tank" ir kt. Visa "Vilnius music week 2013" programa yra čia.


Komentuoti
Pirmosios muzikos ir pramogų festivalio “Galapagai 2013” žvaigždės – britai “Hadouken!”

hadoukenRugpjūčio 2-3 dienomis Zaraso ežero salą drebinsiantis festivalis “Galapagai 2013” su gerbėjais dalinasi dar viena porcija muzikinių vardų.

11 metus skaičiuojantys “Galapagai”, kaip jau įprasta, kvies prie trijų scenų – “Roko naktų”, “Feel Free” ir “Didžiosios”. 
Pastarosios pagrindinėmis žvaigždėmis tituluojama grupė iš Didžiosios Britanijos “Hadouken!”.

“Tai pirmasis skambus vardas “Galapaguose”. Džiaugiamės, kad “Hadouken!” sutiko atvažiuoti į Zarasą, o taip pat viliamės, kad dar keletas derybų bus sėkmingos ir mes savo gerbėjus dar nustebinsime”, - sako festivalio “Galapagai” prodiuseris ir idėjinis vadas Algirdas Barniškis Blėka.

Tuo tarpu Lydse savo muzikinį kelią pradėjusi grupė “Hadouken!” gimė iškart po to, kai universiteto koridoriuose susipažino Jamesas Smithas ir Danielis Pilau Rice’as. Vaikinai tuojpat įkūrė savarankišką leidybos kompaniją, pradėjo kurti ir įrašinėti pirmąsias “Hadouken!” dainas.

2007-ųjų vasarį grupė išleido dviejų dainų vinilinį diską, kuriame buvo ir daina „That Boy That Girl“, labiausiai išgarsinusi vaikinus iš Lydso.

„Jaučiu kaip mes sunkai dirbome ir dirbame kiekvieną dieną pastaruosius penkerius metus iki šios akimirkos“, - sako grupės frotmenas Jamesas Smithas.
Gal todėl liaupsių “Hadouken!” negaili ir kritikai. Tai labiausiai gerbėjus įelektrinanti Ddidžiosios Britanijos grupė, sukūrusi autentišką bass kultūrą, sako jie.


Plačiau
„Clawfinger“ vieną iš trijų dvidešimtmečio koncertų surengs Lietuvoje
Skandinavai „Clawfinger“ savo dvidešimties metų gyvavimo sukaktį pažymės ir Lietuvoje. Rugpjūčio 2-3 dienomis vyksiančiame festivalyje „Galapagai“ griaudės vienas iš trijų „Clawfinger“ dvidešimtmečio koncertų.

Išleidę septynis studijinius albumus, „Clawfinger“ yra gerai pažįstami su MTV muzikine televizija augusiai kartai.  Šiuo metu „Clawfinger“ dažniausiai galima sutikti įvairių pasaulio šalių festivalių scenose. Laukiant koncerto Zaraso ežero saloje, grupės lyderis Zak Tell atsako į klausimus apie grupę, dvidešimties metų pamokas savo misiją ir nardymą nuo scenos.

Plačiau
Karalių Mindaugą vasarą sveikins gitaros karalius Joe Satriani
Joe SatrianiNors neįtikėtina, bet akivaizdu - mūsų karaliaus Mindaugo atvyksta pasveikinti roko gitaros karalius! Tik viena diena „pavėlavęs“ į karūnavimo iškilmes, liepos 7 d. Lietuvoje su savo grupe pasirodys bene garsiausias šių dienų gitarinės roko muzikos virtuozas, visos plejados žymių šiandienos gitaristų mokytojas ir įkvėpėjas Joe Satrian! Vienintelis gitaros genijaus ir jo komandos pasirodymas Baltijos šalyse Vilniaus „Teatro arenoje“ taps maloniu įvykiu visiems šio gitaristo talento gerbėjams.

Ilgai ir kantriai tobulinęs savąją grojimo gitara techniką, Joe Satriani išgarsėjo kaip daugelio kitų šiandien visiems muzikos gerbėjams žinomų gitaristų mokytojas. Garsiausi jo mokiniai – grupės „Metallica“ gitaristas Kirkas Hammettas, jau du kartus Vilniuje lankęsis Steve‘as Vai, vienas greičiausių pasaulio gitaristų Alexas Skolnickas iš „Testament“, ilgametis „Exodus“ gitaristas Rickas Hunoltas ir kiti.

Plačiau
Vasarą Lietuvoje išsiverš muzikinis ugnikalnis vardu „Testament“
Ketvirtą dešimtį gyvavimo metų pradėjusio sunkiosios muzikos stiliaus – thrash metalo – gerbėjai Lietuvoje jau buvo ne kartą pamaloninti. Vilniuje koncertavo keli iš „didžiųjų“ šio stiliaus atlikėjų – amerikiečių grupės „Metallica“ ir „Megadeth“, vokiečiai „Kreator“ ir keletas kitų žinomų grupių. Tačiau daugelis melomanų ir thrash metalo gerbėjų iki šiol nepatyrė to, kas jų laukia jau šios vasaros pradžioje. Birželio 27-ąją dieną Vilniuje, „Forum palace“ pasirodys dar vieni amerikiečių trešeriai, stovėję prie šio stiliaus ištakų – grupė „Testament“.

San Franciskas, konkrečiau, jo rajonas Bay Area – amerikietiško thrash metalo lopšys. Tad nenuostabu, kad būtent čia 1983-iaisiais metais susibūrė grupė „Legacy“. Istorija nutyli, kodėl po kelių metų ji pakeitė pavadinimą, bet 1987-aisiais pasirodžiusį debiutinį albumą „The Legacy“ grupė išleido jau besivadindama „Testament“.

Plačiau
Lietuvoje koncertuos australų hardroko dinamitas – grupė „Airbourne“ (video)
AirboneMelodingo ir energija trykštančio hardroko gerbėjams šios vasaros pradžia pateiks ilgai lauktą siurprizą. Birželio 5 d. Vilniaus “Teatro arenoje” pirmą kartą Baltijos šalyse koncertuos nežabota energija trykštantis australų hardroko dinamitas – grupė “Airbourne”!

2003-aisiais metais nedideliame Warrnamboole mieste užgimė keturių muzikantų komanda, kuri per kūrybinės veiklos dešimtmetį išlaikė stebėtinai stabilią sudėtį. Grupę subūrė broliai O'Keeffe – vyresnysis Joelis stojo prie mikrofono ir paėmė į rankas gitarą, o jaunėlis Ryanas sėdo prie mušamųjų komplekto. Prie jų prisijungė antrasis gitaristas Davidas Roadsas, o vėliau – ir boso gitaristas Adamas Jacobsonas. Tuomet grupė pasivadino “Airbourne” ir reguliariai koncertavo vietiniame “Criterion” viešbutyje. Tokios sudėties komanda 2004-aisiais metais savo lėšomis spėjo išleisti EP “Ready To Rock”. Netrukus po to boso gitaristo vietą užėmė Justinas Streetas ir tokios sudėties grupė išliko iki šiol.

Plačiau
Grupės „Dead by April“ koncerte publika šėls net su trimis grupėmis (video)

Beyond All RecognitionIki kalendorinės vasaros pradžios liko mažiau nei dvi savaitės, tad modernios sunkiosios muzikos gerbėjai su kiekviena diena nekantrauja vis labiau. Madingo metalcore ar modernaus metalo net prieš miegą klausantiems laukti yra ko, nes birželio 1 dieną į Lietuvą atvyksta švedai „Dead by April“. Ir jie žada būti ne vieni! Šiame koncerte dalyvaus ir publiką kaitins jų tėvynainiai dubcore metal atstovai „Beyond All Recognition“ ir lietuvaičiai „Chasing The Rise“.
Prieš tris metus Švedijoje susibūręs penketas „Beyond All Recognition“ iškart rado savo vietą po įrašų kompanijos „Napalm Records“ sparnu. Nors ši garsi Austrijoje įsikūrusi muzikantų kalvė daugiausiai orientuojasi į sunkųjį metalą ir roką, savo kūryboje elektronikos skambesio nevengiantys švedų atlikėjai buvo sutikti su dideliu džiaugsmu.


Plačiau
<- Ankstesnis Kitas -> Paskutinis ->>
Copyright 2016 hardrokas.net. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be administratoriaus sutikimo draudžiama. [email protected]