Po metų pertraukos Blaze Bayley koncertavo Kaune
Nepaisant to, kad Blaze Bayley kūrybą palankiai vertina pogrindžio žiniasklaida bei jis yra gerbiamas už aktyvią koncertinę veiklą, muzikantą jau ne vienerius metus ignoruoja didieji renginiai bei mainstream‘inė spauda. Visa laimė, atlikėjas neignoruoja mūsų šalies ir gegužės 9 d. jau penktą kartą apsilankė Lietuvoje. Prieš 8 metus dainininkas koncertavo Vilniaus „Forum Palace“ rūmuose, vėliau du kartus buvo festivalio „Roko naktys“ dalyviu, o šiek tiek daugiau nei prieš metus Kauno klube „Rock Pub“ atliko akustinę programą. Šįkart B.Bayley bendražygiai akustines gitaras padėjo į šalį, pasiėmė su savimi visas metalinei programai atlikti skirtas priemones ir atvyko į „Lemmy“ klubą pristatyti savo naujausio albumo „Endure and Survive - Infinite Entanglement Part II“.

Plačiau
"Chasing The Rise" 5-asis gimtadienis su "Mayla" ir "Torture Of Hypocrisy"
Einant į "Chasing The Rise", "Mayla" ir "Torture Of Hypocrisy" koncertą, jau žinojau ko laukti. Kaip ir tikėjausi, pabuvau, nors ir mažai žiūrovų sulaukusiame, bet kokybiškame underground koncerte.
Nustebino tai, kad renginys prasidėjo beveik laiku. Nerašyta taisyklė, kad koncertai klube "nArauti" prasideda pusvalandį (ar net valandą) vėluojant, bet šis kartas buvo išimtis. Garsas viso koncerto metu buvo geras, tad truputį kliuvo tik šviesos.

Plačiau
„Pain“ Lietuvoje: pačios geriausios rokerių Velykos
Sunkiosios muzikos koncertai yra vykę antrąją Kalėdų dieną, per Vėlines, tačiau dar nė karto vertas dėmesio renginys nebuvo išpuolęs per pačias Velykas. Tiesą sakant, buvo nemažai dvejonių ar nepalanki data nepakiš kiaulės Peterio Tägtgreno kompanijai „Pain“, kuri su dviejų grupių palyda balandžio 16 d. susiruošė palinksminti Vilniaus publiką. Užbėgant įvykiams už akių reiktų pasakyti, kad Vilniaus menų fabriko „Loftas“ salė sekmadienį toli gražu nebuvo pilna, tačiau visos trys tą vakarą koncertavusios grupės turėjo likti patenkinti palaikymu. Abu apšildantys kolektyvai kone iškart po savo pasirodymų socialiniuose tinkluose  viešino publikos nuotraukas ir žarstė lietuviams komplimentus.

Plačiau
„Avenged Sevenfod“ ir „Disturbed“ surengė koncertą Norvegijos sostinėje

Suplanavau keletą laisvų dienų ir išvykau trumpų atostogų į Norvegijos sostinę Oslą.  Vienas iš mano kelionės tikslų buvo kovo 10 d. ten vyksiantis „Avenged Sevenfold“ „The Stage World Tour“ koncertas. Šiame ture specialaus svečio statusą turėjo JAV metalo grupė „Disturbed“, o abi grupes apšildyti buvo patikėta rokeriams „Chevelle“. Norėjau išgirsti savo mėgstamą grupę ir laukiau profesionalaus bei gero koncerto.
Pačiame Osle nebuvo jokios koncerto reklamos, bet organizatoriai „LiveNation Norway“ žinojo, kad daug reklamos ir nereikia.


Plačiau
„Auszra 16“: sunkus, bet smagus Nepriklausomybės vakaras
Nuo 2004-ųjų rengiamas koncertas „Auszra 16“ kiekvienų metų Lietuvos valstybės atkūrimo dieną sukviečia patriotinių jausmų vedinus žmones paminėti vienos svarbiausių mūsų šalies švenčių. Renginio paskirtis kasmet būna ta pati, tačiau jo forma – kaskart vis kitokia. „Auszra 16“ yra vykusi ir nedidelėse kavinėse, ir erdviose koncertų salėse, o šiemet buvo pasirinktas klubas „nArauti“. Jame neretai rengiami sunkiosios muzikos koncertai, tad neatsitiktinai 2017-ųjų „Auszra“ buvo sunkesnė nei įprastai. Nors itin ekstremali muzika tądien neskambėjo, renginio programa visgi priviliojo ir metalo muziką mėgstančius žmones.

Plačiau
„Roko naktys: Winter“: didžiausioje Vilniaus arenoje vėl skambėjo metalo muzika!
Kai Vokietijos thrash metalo titanai „Kreator“ savo Facebook paskyroje paskelbė, jog drauge į būsimą koncertinį turą priims kolektyvus „Sepultura“, „Soilwork“ bei „Aborted“, nežinia kiek metalistų Lietuvoje tikėjosi išvysti tokį reginį mūsų šalyje. Priežastis labai paprasta – visos šios komandos prieš 1-5 metus lankėsi Vilniuje. Visgi netrukus išgirdome džiugią žinią – šis karavanas, pavadintas „Roko naktys: Winter“ vardu, vasario 13 d. surengs pasirodymus „Siemens“ arenoje! Negana to, taip jau sutapo, kad visos šios grupės per praėjusius ir šiuos metus spėjo išleisti po naują albumą, tad turėjo kažką naujo pasiūlyti ir tam klausytojui, kuris jau yra matęs šiuos kolektyvus Lietuvos scenose.

Plačiau
„Sabaton“ Lietuvoje užsiaugino naują heavy metal fanų kartą?
Šiandien tradicinis heavy metalas Lietuvoje išgyvena ne pačius geriausius laikus – vyresnioji karta jau tik retkarčiais nueina aplankyti kurios nors užsienio ilgametės roko žvaigždės koncerto, o jaunimo tarpe viską valdo kur kas ekstremalesni stiliai. Tačiau jei visgi esi heavy ar power gerbėjas, vieną dieną į tavo kiemą ateis šventė, kurios metu suprasi, kad nesi vienas.
Viena tokių dienų – gruodžio 18-oji, kuri paženklinta švedų „Sabaton“ bei poros apšildančių kolektyvų pasirodymu Vilniuje. Tačiau iš pradžių šiek tiek skepticizmo. Yra grupių, kurios leidžia gerus albumus, tačiau joms sunkiai sekasi visa tai perteikti scenoje. Taip pat yra grupių, kurių kūryba nėra kažkuo išskirtinė ar superaukštos meninės vertės, tačiau koncertai prilygsta šauniam spektakliui. „Sabaton“ sukūrė nemažai puikių kūrinių, tačiau žmogaus, užaugusio su 90-ųjų heavy metalu, kuklia nuomone, kol dar gyvi „Blind Guardian“, „Helloween“ ar „Gamma Ray“, tol į naujosios kartos heavy/power grupes tenka žiūrėti su nepasitikėjimo gaidele.
Tačiau gal visa tai yra nieko verti įsitikinimai? 2015-aisiais „Sabaton“ surengė puikų ir žaismingą pasirodymą „Forum Palace“ rūmų šviesaus atminimo koncertų salėje. Būtent geri to šou įspdžiai atginė į menų fabriką „Loftas“ ir šįkart.
Šį vakarą dar turėjome ir svečių – renginį pradėjo švedai „Veonity“. Apie juos turėjo girdėti Lietuvos metalistas, kuris bent šiek tiek domisi mūsų šalies pogrindžio gyvenimu. Grupę su Lietuva sieja du faktai: 1) kolektyvas šį rudenį jau viešėjo mūsų šalyje, kur Kaune apšildė amerikiečius „Kobra and the Lotus“; 2) „Veonity“ albumus leidžia ta pati leidybinė kompanija, po kurios vėliava šiemet pasirodė vilniečių „Berserker“ debiutinis darbas.

Plačiau
„Amon Amarth“ Vilniuje: vikingai užkariavo Lietuvą be jokio pasipriešinimo
Nuo pirmojo „Amon Amarth“ vizito Lietuvoje prabėgo jau daugiau nei 7 metai. Jei praleidote švedų šou festivalyje „Kilkim Žaibu 2009“ arba vis dar keiksnojate viso to pasirodymo metu šniokštusį lietų, šių metų gruodžio 10 d. vėl pasitaikė puiki proga išvysti šią grupę scenoje Lietuvoje. Šią Vilniuje vėlgi ir lijo, ir snigo, tačiau šįkart žiūrovams gamtos stichijos neturėjo kelti galvos skausmo – renginys buvo numatytas uždaroje patalpoje, kuri sunkiosios muzikos gerbėjus sukviečia vis dažniau. Po vasaros atsinaujinęs.menų fabrikas „Loftas“ viliojo ne tik pagrindinių vakaro žvaigždžių vardu, tačiau ir iki šiol mūsų šalyje neviešėjusiu, tačiau metalistams puikiai žinomu kolektyvu - „Grand Magus“.

Plačiau
<- Ankstesnis Kitas -> Paskutinis ->>
Copyright 2016 hardrokas.net. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be administratoriaus sutikimo draudžiama. [email protected]