„Avenged Sevenfod“ ir „Disturbed“ surengė koncertą Norvegijos sostinėje

Suplanavau keletą laisvų dienų ir išvykau trumpų atostogų į Norvegijos sostinę Oslą.  Vienas iš mano kelionės tikslų buvo kovo 10 d. ten vyksiantis „Avenged Sevenfold“ „The Stage World Tour“ koncertas. Šiame ture specialaus svečio statusą turėjo JAV metalo grupė „Disturbed“, o abi grupes apšildyti buvo patikėta rokeriams „Chevelle“. Norėjau išgirsti savo mėgstamą grupę ir laukiau profesionalaus bei gero koncerto.
Pačiame Osle nebuvo jokios koncerto reklamos, bet organizatoriai „LiveNation Norway“ žinojo, kad daug reklamos ir nereikia.


Plačiau
„Auszra 16“: sunkus, bet smagus Nepriklausomybės vakaras
Nuo 2004-ųjų rengiamas koncertas „Auszra 16“ kiekvienų metų Lietuvos valstybės atkūrimo dieną sukviečia patriotinių jausmų vedinus žmones paminėti vienos svarbiausių mūsų šalies švenčių. Renginio paskirtis kasmet būna ta pati, tačiau jo forma – kaskart vis kitokia. „Auszra 16“ yra vykusi ir nedidelėse kavinėse, ir erdviose koncertų salėse, o šiemet buvo pasirinktas klubas „nArauti“. Jame neretai rengiami sunkiosios muzikos koncertai, tad neatsitiktinai 2017-ųjų „Auszra“ buvo sunkesnė nei įprastai. Nors itin ekstremali muzika tądien neskambėjo, renginio programa visgi priviliojo ir metalo muziką mėgstančius žmones.

Plačiau
„Roko naktys: Winter“: didžiausioje Vilniaus arenoje vėl skambėjo metalo muzika!
Kai Vokietijos thrash metalo titanai „Kreator“ savo Facebook paskyroje paskelbė, jog drauge į būsimą koncertinį turą priims kolektyvus „Sepultura“, „Soilwork“ bei „Aborted“, nežinia kiek metalistų Lietuvoje tikėjosi išvysti tokį reginį mūsų šalyje. Priežastis labai paprasta – visos šios komandos prieš 1-5 metus lankėsi Vilniuje. Visgi netrukus išgirdome džiugią žinią – šis karavanas, pavadintas „Roko naktys: Winter“ vardu, vasario 13 d. surengs pasirodymus „Siemens“ arenoje! Negana to, taip jau sutapo, kad visos šios grupės per praėjusius ir šiuos metus spėjo išleisti po naują albumą, tad turėjo kažką naujo pasiūlyti ir tam klausytojui, kuris jau yra matęs šiuos kolektyvus Lietuvos scenose.

Plačiau
„Sabaton“ Lietuvoje užsiaugino naują heavy metal fanų kartą?
Šiandien tradicinis heavy metalas Lietuvoje išgyvena ne pačius geriausius laikus – vyresnioji karta jau tik retkarčiais nueina aplankyti kurios nors užsienio ilgametės roko žvaigždės koncerto, o jaunimo tarpe viską valdo kur kas ekstremalesni stiliai. Tačiau jei visgi esi heavy ar power gerbėjas, vieną dieną į tavo kiemą ateis šventė, kurios metu suprasi, kad nesi vienas.
Viena tokių dienų – gruodžio 18-oji, kuri paženklinta švedų „Sabaton“ bei poros apšildančių kolektyvų pasirodymu Vilniuje. Tačiau iš pradžių šiek tiek skepticizmo. Yra grupių, kurios leidžia gerus albumus, tačiau joms sunkiai sekasi visa tai perteikti scenoje. Taip pat yra grupių, kurių kūryba nėra kažkuo išskirtinė ar superaukštos meninės vertės, tačiau koncertai prilygsta šauniam spektakliui. „Sabaton“ sukūrė nemažai puikių kūrinių, tačiau žmogaus, užaugusio su 90-ųjų heavy metalu, kuklia nuomone, kol dar gyvi „Blind Guardian“, „Helloween“ ar „Gamma Ray“, tol į naujosios kartos heavy/power grupes tenka žiūrėti su nepasitikėjimo gaidele.
Tačiau gal visa tai yra nieko verti įsitikinimai? 2015-aisiais „Sabaton“ surengė puikų ir žaismingą pasirodymą „Forum Palace“ rūmų šviesaus atminimo koncertų salėje. Būtent geri to šou įspdžiai atginė į menų fabriką „Loftas“ ir šįkart.
Šį vakarą dar turėjome ir svečių – renginį pradėjo švedai „Veonity“. Apie juos turėjo girdėti Lietuvos metalistas, kuris bent šiek tiek domisi mūsų šalies pogrindžio gyvenimu. Grupę su Lietuva sieja du faktai: 1) kolektyvas šį rudenį jau viešėjo mūsų šalyje, kur Kaune apšildė amerikiečius „Kobra and the Lotus“; 2) „Veonity“ albumus leidžia ta pati leidybinė kompanija, po kurios vėliava šiemet pasirodė vilniečių „Berserker“ debiutinis darbas.

Plačiau
„Amon Amarth“ Vilniuje: vikingai užkariavo Lietuvą be jokio pasipriešinimo
Nuo pirmojo „Amon Amarth“ vizito Lietuvoje prabėgo jau daugiau nei 7 metai. Jei praleidote švedų šou festivalyje „Kilkim Žaibu 2009“ arba vis dar keiksnojate viso to pasirodymo metu šniokštusį lietų, šių metų gruodžio 10 d. vėl pasitaikė puiki proga išvysti šią grupę scenoje Lietuvoje. Šią Vilniuje vėlgi ir lijo, ir snigo, tačiau šįkart žiūrovams gamtos stichijos neturėjo kelti galvos skausmo – renginys buvo numatytas uždaroje patalpoje, kuri sunkiosios muzikos gerbėjus sukviečia vis dažniau. Po vasaros atsinaujinęs.menų fabrikas „Loftas“ viliojo ne tik pagrindinių vakaro žvaigždžių vardu, tačiau ir iki šiol mūsų šalyje neviešėjusiu, tačiau metalistams puikiai žinomu kolektyvu - „Grand Magus“.

Plačiau
„Roko naktys 2016“ 2 diena. Prasti orai, bet gera muzika
Kaip ir buvo žadėta, šeštadienio rytas išaušo vėsus ir apsiniaukęs, o visus pažadinti 11 val. buvo patikėta jaunai grupei „SagittariuS“, kuriai buvo skirtas pusvalandis antrą dieną pilnai veikusioje Cirko scenoje. Šis kolektyvas jau porą metų neblogai pažįstamas sunkiosios muzikos klubų lankytojams, tačiau šiemet „pasižymėjo“ dar ir tuo, kad ne juokais suerzino klasikinio thrash metalo gerbėjus Lietuvoje, kai buvo metę labai rimtą iššūkį kitoms grupėms, siekusioms apšildyti „Testament“ koncertą Vilniuje. Reikia pripažinti, kad viskas susiklostė labai teisingai – labiau stilistiškai tikusiems ir labiau patyrusiems vilniečiams „Phrenetix“ atiteko „Testament“ „apšildytojų“ vaidmuo, o „SagittariuS“ gavo vietą „Roko naktyse“. O jie čia pasirodė tikrai neblogai, belieka sulaukti  tą rytą atliktas dainas išgirsti įrašytas studijoje.

Plačiau
„Roko naktys 2016“ 1 diena. Puikūs orai, bet nuspėjamas scenarijus
„Džekai, sakiau tau, kad važiuotume į Roko naktis“... Pamenate šį internetinį pokštą, pagražintą filmo „Titanic“ kadru ir skirtą „Karklė Music Beach“ ir „Roko naktų“ lankytojams? Anuomet pajūris tiesiog tvino nuo lietaus lašų, o Zarasuose viso festivalio metu išsilaikė gražūs orai. Nuo 2015-ųjų šie renginiai vyksta jau ne vienu metu, tačiau jaunimą tą patį savaitgalį vilioja su roku mažai ką turinčios bendro „Granatos“. Šiemet lietaus kliuvo abiem renginiams, nors tai nė iš tolo neprilygo 2014-ųjų metų Karklės įvykiams  O viskas prasidėjo labai puikią vasarišką dieną, bet ir negalima sakyti, kad sinoptikai nieko blogo nežadėjo... Bet apie viską nuo pradžių.

Plačiau
Festivalis „True & Evil“ trečiąkart drebino Kuro aparatūros gamyklos griuvėsius
Pernai sėkmingai praūžus antrajam „True & Evil“ festivaliui, organizatorių stovykloje ilgą laiką buvo tylu. Kai kas šį renginį jau ėmė laidoti, bet galiausiai driokstelėjo žinia – liepos 9 d. tr0e metalistai jau trečią kartą rinksis Kuro aparatūros gamyklos griuvėsiuose į tradicinija tampančią šventę. Netrukus buvo pradėtas formuoti dalyvių sąstatas – senus laikus menančiam metalistui ar aktyviai šiandieniniame klubiniame gyvenime dalyvaujančiam jaunuolių dauguma festivalio dalyvių turėjo būti pažįstami, o ko iki šiol nežinojome, pasidomime jų kūryba internete ir nekantriai laukiame šeštadienio popietės.

Plačiau
<- Ankstesnis Kitas -> Paskutinis ->>
Copyright 2016 hardrokas.net. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be administratoriaus sutikimo draudžiama. [email protected]