„Roko naktys 2016“ 2 diena. Prasti orai, bet gera muzika
Kaip ir buvo žadėta, šeštadienio rytas išaušo vėsus ir apsiniaukęs, o visus pažadinti 11 val. buvo patikėta jaunai grupei „SagittariuS“, kuriai buvo skirtas pusvalandis antrą dieną pilnai veikusioje Cirko scenoje. Šis kolektyvas jau porą metų neblogai pažįstamas sunkiosios muzikos klubų lankytojams, tačiau šiemet „pasižymėjo“ dar ir tuo, kad ne juokais suerzino klasikinio thrash metalo gerbėjus Lietuvoje, kai buvo metę labai rimtą iššūkį kitoms grupėms, siekusioms apšildyti „Testament“ koncertą Vilniuje. Reikia pripažinti, kad viskas susiklostė labai teisingai – labiau stilistiškai tikusiems ir labiau patyrusiems vilniečiams „Phrenetix“ atiteko „Testament“ „apšildytojų“ vaidmuo, o „SagittariuS“ gavo vietą „Roko naktyse“. O jie čia pasirodė tikrai neblogai, belieka sulaukti  tą rytą atliktas dainas išgirsti įrašytas studijoje.

Plačiau
„Roko naktys 2016“ 1 diena. Puikūs orai, bet nuspėjamas scenarijus
„Džekai, sakiau tau, kad važiuotume į Roko naktis“... Pamenate šį internetinį pokštą, pagražintą filmo „Titanic“ kadru ir skirtą „Karklė Music Beach“ ir „Roko naktų“ lankytojams? Anuomet pajūris tiesiog tvino nuo lietaus lašų, o Zarasuose viso festivalio metu išsilaikė gražūs orai. Nuo 2015-ųjų šie renginiai vyksta jau ne vienu metu, tačiau jaunimą tą patį savaitgalį vilioja su roku mažai ką turinčios bendro „Granatos“. Šiemet lietaus kliuvo abiem renginiams, nors tai nė iš tolo neprilygo 2014-ųjų metų Karklės įvykiams  O viskas prasidėjo labai puikią vasarišką dieną, bet ir negalima sakyti, kad sinoptikai nieko blogo nežadėjo... Bet apie viską nuo pradžių.

Plačiau
Festivalis „True & Evil“ trečiąkart drebino Kuro aparatūros gamyklos griuvėsius
Pernai sėkmingai praūžus antrajam „True & Evil“ festivaliui, organizatorių stovykloje ilgą laiką buvo tylu. Kai kas šį renginį jau ėmė laidoti, bet galiausiai driokstelėjo žinia – liepos 9 d. tr0e metalistai jau trečią kartą rinksis Kuro aparatūros gamyklos griuvėsiuose į tradicinija tampančią šventę. Netrukus buvo pradėtas formuoti dalyvių sąstatas – senus laikus menančiam metalistui ar aktyviai šiandieniniame klubiniame gyvenime dalyvaujančiam jaunuolių dauguma festivalio dalyvių turėjo būti pažįstami, o ko iki šiol nežinojome, pasidomime jų kūryba internete ir nekantriai laukiame šeštadienio popietės.

Plačiau
„Black Sabbath“ Rygoje: idealus momentas padėti tašką?
2013-aisiais duotame interviu „Black Sabbath“ gitaristas Tony Iommi prasitarė, kad po vieno ateinančių metų vasaros koncerto grupė daugiau nėra nieko suplanavusi. Žurnalistai pagavo šią mintį ir netrukus apskriejo per visą žiniasklaidą naujiena, kad 2014-aisiais „Black Sabbath“ nutrauks savo veiklą. Pasitaikius maloniai progai, šias muzikos legendas 2014 metų birželį tenka savo akimis išvysti Lenkijoje ir susitaikyti su ta mintimi, kad netrukus grupės nebebus. Tad žinia apie tai, kad „Black Sabbath“ jau tikrai surengs atsisveikinimo turą ir užsuks į Rygą, prilygo toms emocijoms, tarsi tavo mėgstama sporto komanda beviltiškai pralaimimose varžybose paskutinę sekundę išplėštų pratęsimą. Ta prasme, džiaugsmo yra, nes tu dar mėgausiesi žaidimu papildomą laiką, tačiau tuo pačiu jautei, kad tavo komanda nebuvo verta tų lygiųjų ir pralaimėjimas nėra nedėsningas rezultatas. Visgi po ilgų svarstymų tenka ieškotis bilietų ir nekantriai laukti liepos 5-osios, kai Rygos areną drebins metalo krikštatėviai.

Plačiau
„Testament“ Vilniuje: antras kartas buvo mirtinas
„First Strike Still Deadly“. Taip sako vienas amerikiečių grupės „Testament“ albumo pavadinimas. 2013-aisiais Vilniuje grojęs kolektyvas surengė neblogą pasirodymą „Forum Palace“ rūmuose, tačiau susirinkusieji tądien išgyveno – koncertas buvo smagus, bet kiek netikėtai koją pakišo prastas įgarsinimas. O praėjus 3 metams ir 2 dienoms thrash metalo veteranai iš Bay Area regiono smeigė jau tikrai mirtiną dūrį. Bet apie viską nuo pradžių.
Šįkart veiksmas persikėlė į menų fabriką „Loftas“, į kurį pakvietė festivalio „Roko naktys“ organizatoriai surengdami pre-party renginį. Pagrindines vakaro žvaigždes lydėjo dvi apšildančios grupės, o pirmiesiems į sceną teko lipti „Phrenetix“. Šią vilniečių ketveriukę delegavo patys gerbėjai – likus iki koncerto daugiau nei mėnesiui, internete buvo surengtas balsavimas, kurio nugalėtojui atiteko garbė sugroti „Lofte“. Atkaklioje ir įnirtingoje kovoje nugalėjo stilistiškai labiausiai tikusi grupė, ne be reikalo vadinama šiandieninio lietuviško thrash metal lyderiais ir didžiausia viltimi.

Plačiau
Dešimtmečius laukta diena atėjo – „Iron Maiden“ koncertavo Kaune
„Iron Maiden“ Lietuvoje... Turbūt daugybė metalistų svajojo apie šią dieną ir galų gale ji išaušo. Nors mūsų šalyje šie legendiniai britai niekada nesilankė (tiesa, 1998 m. Vilniuje su savo soline programa koncertavo šios grupės dainininkas Bruce’as Dickinson’as), tačiau daug lietuvių jau galėjo pasigirti, kad matė šią grupę gyvai – „Iron Maiden“ yra labai dažni svečiai kaimyninėje Lenkijoje, o gal ne vienas fanas į NWOBHM veteranus pasižiūrėti iš arti vyko į Britaniją, Čekiją ar Vokietiją? Reikia paminėti du pasirodymus užsienyje, į kuriuos iš Lietuvos plūdo sunkiosios muzikos mylėtojai: 2000 m. Taline „Iron Maiden“ pristatė albumą „Brave New World“, o 2008 m. pilnas autobusas vyko į Wackeną, kur grupė pasirodė su senosios kūrybos programa „Somewhere Back in Time“. Abu šie pasirodymai savo grojaraščiu labai skiriasi nuo to, ką „Iron Maiden“ scenoje groja šiandien, tad net ir anksčiau koncertuose pabuvoję žmonės nekantriai laukė pasirodymo Kaune.

Plačiau
„Incantation“ Vilniuje: atgal į 90-uosius
Dar ausyse skambant „Cannibal Corpse“ dainos „Evisceration Plague“ melodijai, balandžio 27 dieną į „nArauti“ klubą pakvietė komerciškai kiek mažiau skambus, tačiau pakankamai žinomas ir įtakingas vardas - „Incantation“. Tiesa, festivalyje „Ferrum Rust 2007“ Vilniuje ant Tauro kalno grojusios grupės koncertas vėl turėjo būti surengtas toje pačioje vietoje, bet dėl neįvardintų priežasčių renginys prieš porą savaičių buvo perkeltas į klubą „nArauti“. Iš vienos pusės, galima suprasti organizatorių apmaudą, kad nepavyko simbolinis 9 metų senumo įvykio atkartojimas. Antra vertus, atsinaujinęs klubas „nArauti“ jau kurį laiką yra tapęs antraisiais metalistų namais, tad sprendimas surengti „Incantation“ pasirodymą būtent čia yra logiškas ir nenuviliantis. Negana to, prie pagrindinių žvaigždžių prisidėjo stipri apšildanti palyda, kuri domino ne ką mažiau, nei patys „Incantation“.

Plačiau
Sekmadieninė šventė death metalo gerbėjams: „Cannibal Corpse“ Vilnuje
Ne vienas tūlas Lietuvos metalistai šiandien jaunimui kaip legendą pasakoja įspūdžius apie 1998 metais Kauno klube „Fortas“ vykusį „Cannibal Corpse“ pasirodymą. Gal dėl to šiai grupei mūsų šalies sunkiosios muzikos mylėtojai taip vertina šią grupę ir kiekvieną kartą į Lietuvą sugrįžtančią grupę sutinka gausiai ir šiltai. Ne išimtis buvo ir šį kartą, kai po beveik 6 metų pertraukos šie legendiniai deatheriai sugrįžo į Vilnių, kur su solidžia palyda surengė koncertą menų fabrike „Loftas“.

Plačiau
<- Ankstesnis Kitas -> Paskutinis ->>
Copyright 2016 hardrokas.net. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be administratoriaus sutikimo draudžiama. [email protected]