„Black Sabbath“ Rygoje: idealus momentas padėti tašką?
2013-aisiais duotame interviu „Black Sabbath“ gitaristas Tony Iommi prasitarė, kad po vieno ateinančių metų vasaros koncerto grupė daugiau nėra nieko suplanavusi. Žurnalistai pagavo šią mintį ir netrukus apskriejo per visą žiniasklaidą naujiena, kad 2014-aisiais „Black Sabbath“ nutrauks savo veiklą. Pasitaikius maloniai progai, šias muzikos legendas 2014 metų birželį tenka savo akimis išvysti Lenkijoje ir susitaikyti su ta mintimi, kad netrukus grupės nebebus. Tad žinia apie tai, kad „Black Sabbath“ jau tikrai surengs atsisveikinimo turą ir užsuks į Rygą, prilygo toms emocijoms, tarsi tavo mėgstama sporto komanda beviltiškai pralaimimose varžybose paskutinę sekundę išplėštų pratęsimą. Ta prasme, džiaugsmo yra, nes tu dar mėgausiesi žaidimu papildomą laiką, tačiau tuo pačiu jautei, kad tavo komanda nebuvo verta tų lygiųjų ir pralaimėjimas nėra nedėsningas rezultatas. Visgi po ilgų svarstymų tenka ieškotis bilietų ir nekantriai laukti liepos 5-osios, kai Rygos areną drebins metalo krikštatėviai.

Plačiau
„Testament“ Vilniuje: antras kartas buvo mirtinas
„First Strike Still Deadly“. Taip sako vienas amerikiečių grupės „Testament“ albumo pavadinimas. 2013-aisiais Vilniuje grojęs kolektyvas surengė neblogą pasirodymą „Forum Palace“ rūmuose, tačiau susirinkusieji tądien išgyveno – koncertas buvo smagus, bet kiek netikėtai koją pakišo prastas įgarsinimas. O praėjus 3 metams ir 2 dienoms thrash metalo veteranai iš Bay Area regiono smeigė jau tikrai mirtiną dūrį. Bet apie viską nuo pradžių.
Šįkart veiksmas persikėlė į menų fabriką „Loftas“, į kurį pakvietė festivalio „Roko naktys“ organizatoriai surengdami pre-party renginį. Pagrindines vakaro žvaigždes lydėjo dvi apšildančios grupės, o pirmiesiems į sceną teko lipti „Phrenetix“. Šią vilniečių ketveriukę delegavo patys gerbėjai – likus iki koncerto daugiau nei mėnesiui, internete buvo surengtas balsavimas, kurio nugalėtojui atiteko garbė sugroti „Lofte“. Atkaklioje ir įnirtingoje kovoje nugalėjo stilistiškai labiausiai tikusi grupė, ne be reikalo vadinama šiandieninio lietuviško thrash metal lyderiais ir didžiausia viltimi.

Plačiau
Dešimtmečius laukta diena atėjo – „Iron Maiden“ koncertavo Kaune
„Iron Maiden“ Lietuvoje... Turbūt daugybė metalistų svajojo apie šią dieną ir galų gale ji išaušo. Nors mūsų šalyje šie legendiniai britai niekada nesilankė (tiesa, 1998 m. Vilniuje su savo soline programa koncertavo šios grupės dainininkas Bruce’as Dickinson’as), tačiau daug lietuvių jau galėjo pasigirti, kad matė šią grupę gyvai – „Iron Maiden“ yra labai dažni svečiai kaimyninėje Lenkijoje, o gal ne vienas fanas į NWOBHM veteranus pasižiūrėti iš arti vyko į Britaniją, Čekiją ar Vokietiją? Reikia paminėti du pasirodymus užsienyje, į kuriuos iš Lietuvos plūdo sunkiosios muzikos mylėtojai: 2000 m. Taline „Iron Maiden“ pristatė albumą „Brave New World“, o 2008 m. pilnas autobusas vyko į Wackeną, kur grupė pasirodė su senosios kūrybos programa „Somewhere Back in Time“. Abu šie pasirodymai savo grojaraščiu labai skiriasi nuo to, ką „Iron Maiden“ scenoje groja šiandien, tad net ir anksčiau koncertuose pabuvoję žmonės nekantriai laukė pasirodymo Kaune.

Plačiau
„Incantation“ Vilniuje: atgal į 90-uosius
Dar ausyse skambant „Cannibal Corpse“ dainos „Evisceration Plague“ melodijai, balandžio 27 dieną į „nArauti“ klubą pakvietė komerciškai kiek mažiau skambus, tačiau pakankamai žinomas ir įtakingas vardas - „Incantation“. Tiesa, festivalyje „Ferrum Rust 2007“ Vilniuje ant Tauro kalno grojusios grupės koncertas vėl turėjo būti surengtas toje pačioje vietoje, bet dėl neįvardintų priežasčių renginys prieš porą savaičių buvo perkeltas į klubą „nArauti“. Iš vienos pusės, galima suprasti organizatorių apmaudą, kad nepavyko simbolinis 9 metų senumo įvykio atkartojimas. Antra vertus, atsinaujinęs klubas „nArauti“ jau kurį laiką yra tapęs antraisiais metalistų namais, tad sprendimas surengti „Incantation“ pasirodymą būtent čia yra logiškas ir nenuviliantis. Negana to, prie pagrindinių žvaigždžių prisidėjo stipri apšildanti palyda, kuri domino ne ką mažiau, nei patys „Incantation“.

Plačiau
Sekmadieninė šventė death metalo gerbėjams: „Cannibal Corpse“ Vilnuje
Ne vienas tūlas Lietuvos metalistai šiandien jaunimui kaip legendą pasakoja įspūdžius apie 1998 metais Kauno klube „Fortas“ vykusį „Cannibal Corpse“ pasirodymą. Gal dėl to šiai grupei mūsų šalies sunkiosios muzikos mylėtojai taip vertina šią grupę ir kiekvieną kartą į Lietuvą sugrįžtančią grupę sutinka gausiai ir šiltai. Ne išimtis buvo ir šį kartą, kai po beveik 6 metų pertraukos šie legendiniai deatheriai sugrįžo į Vilnių, kur su solidžia palyda surengė koncertą menų fabrike „Loftas“.

Plačiau
„The Prodigy“ Vilniuje: diskoteka rokeriams
Net ir užkietėjęs metalistas retkarčiais padeda į šalį sunkiausius įrašus ir savo gyvenimą praskaidrina kitokios muzikos garsais. Neabejoju, kad „The Prodigy“ yra viena iš grupių, kurią gerbia ir nesigėdydami klauso metalo mėgėjai. Tiesa, nors šios grupės didžiausi pasiekimai visiškai nesusiję su šiuo žanru, visgi „The Prodigy“ vardas žinomas atidesniam klausytojui: grupė darbui studijoje pasitelkia sunkiosios muzikos gerbėjams pažįstamus muzikantus, dalijosi scena su „Sepultura“,  sulaukė kvietimo koncertuoti „Download“ festivalyje ir galų gale – respektabilus žurnalas „Metal Hammer“ pernai nusprendė naujausiąjį britų albumą „The Day Is My Enemy“ įtraukti į geriausių 2015 metų darbų Top-30 sąrašą. Tad gal elektroninės muzikos pankams su metalistais įmanoma eiti tuo pačiu taku?

Plačiau
Po ilgų laukimo metų „Slipknot“ pagaliau aplankė Vilnių
Prie didėjančio renginių skaičiaus Lietuvoje jau imame priprasti, tačiau kartais vis tiek kažkas ima ir nustebina. Vienu iš tokių netikėtumų pavadinčiau „Slipknot“ koncertą Vilniuje. Visų pirma, tai yra grupė, sutraukianti arenas ne tik už praeities nuopelnus, o ir šiandien yra matoma, produktyvi ir įtakinga. Kitas dalykas – grupės „Slipknot“ ir kitų nu metal eros herojų nemėgsta senoji rokerių karta, kuri sudaro koncertų lankytojų didžiąją dalį. Tad kokią auditoriją sutrauks sausio 23 d. koncertas ir kaip visa tai skambės „Siemens“  arenoje, ir buvo didžiausiais galvosūkis.

Plačiau
„Kataklysm“, „Septicflesh“ ir „Aborted“ Vilniuje: „Metalas Lietuvoje gyvas!“
Pasibaigus Kalėdiniam laikotarpiui Lietuvos sunkiosios muzikos mėgėjai pirmą mėnesį dažniausiai nėra lepinami stambiais metalo renginiais. Tačiau 2016-ųjų metų metalinių koncertų sezonas buvo atidarytas gan anksti ir pakankamai smagiai – agentūra „RELAX Live!“ pakvietė į jau kiek primirštą klubą „New York“, kur koncertavo „Aborted“, „Septicflesh“ ir „Kataklysm“.
Jei žinomos grupės drauge į turą pasiima ne itin garsius kolektyvus, kuriems grojant žiūrovai vangiai renkasi prie scenos, šįkart buvo kiek kitaip. Kiekviena tą vakarą prieš Vilniaus publiką stojusi komanda yra gerai pažįstama save gerbiančiam metalistui, tad likus iki renginio pradžios kelioms minutėms klubo viduje būriavosi nemažas pulkas gerbėjų. Lygiai 19 val. Belgijos death/grind kolektyvui „Aborted“ žengus ant scenos, klubo erdvė sparčiai pildėsi. Renginio pradžioje įėjimus į antrąjį klubo aukštą saugoję apsaugos darbuotojai vėliau pasitraukė į šalį ir tuomet dalis žiūrovų, panorusių ramiai stebėti vaizdą iš viršaus, užsėdo staliukus klubo palubėje.

Plačiau
<- Ankstesnis Kitas -> Paskutinis ->>
Copyright 2016 hardrokas.net. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be administratoriaus sutikimo draudžiama. [email protected]