„Incantation“ Vilniuje: atgal į 90-uosius
Dar ausyse skambant „Cannibal Corpse“ dainos „Evisceration Plague“ melodijai, balandžio 27 dieną į „nArauti“ klubą pakvietė komerciškai kiek mažiau skambus, tačiau pakankamai žinomas ir įtakingas vardas - „Incantation“. Tiesa, festivalyje „Ferrum Rust 2007“ Vilniuje ant Tauro kalno grojusios grupės koncertas vėl turėjo būti surengtas toje pačioje vietoje, bet dėl neįvardintų priežasčių renginys prieš porą savaičių buvo perkeltas į klubą „nArauti“. Iš vienos pusės, galima suprasti organizatorių apmaudą, kad nepavyko simbolinis 9 metų senumo įvykio atkartojimas. Antra vertus, atsinaujinęs klubas „nArauti“ jau kurį laiką yra tapęs antraisiais metalistų namais, tad sprendimas surengti „Incantation“ pasirodymą būtent čia yra logiškas ir nenuviliantis. Negana to, prie pagrindinių žvaigždžių prisidėjo stipri apšildanti palyda, kuri domino ne ką mažiau, nei patys „Incantation“.

Plačiau
Sekmadieninė šventė death metalo gerbėjams: „Cannibal Corpse“ Vilnuje
Ne vienas tūlas Lietuvos metalistai šiandien jaunimui kaip legendą pasakoja įspūdžius apie 1998 metais Kauno klube „Fortas“ vykusį „Cannibal Corpse“ pasirodymą. Gal dėl to šiai grupei mūsų šalies sunkiosios muzikos mylėtojai taip vertina šią grupę ir kiekvieną kartą į Lietuvą sugrįžtančią grupę sutinka gausiai ir šiltai. Ne išimtis buvo ir šį kartą, kai po beveik 6 metų pertraukos šie legendiniai deatheriai sugrįžo į Vilnių, kur su solidžia palyda surengė koncertą menų fabrike „Loftas“.

Plačiau
„The Prodigy“ Vilniuje: diskoteka rokeriams
Net ir užkietėjęs metalistas retkarčiais padeda į šalį sunkiausius įrašus ir savo gyvenimą praskaidrina kitokios muzikos garsais. Neabejoju, kad „The Prodigy“ yra viena iš grupių, kurią gerbia ir nesigėdydami klauso metalo mėgėjai. Tiesa, nors šios grupės didžiausi pasiekimai visiškai nesusiję su šiuo žanru, visgi „The Prodigy“ vardas žinomas atidesniam klausytojui: grupė darbui studijoje pasitelkia sunkiosios muzikos gerbėjams pažįstamus muzikantus, dalijosi scena su „Sepultura“,  sulaukė kvietimo koncertuoti „Download“ festivalyje ir galų gale – respektabilus žurnalas „Metal Hammer“ pernai nusprendė naujausiąjį britų albumą „The Day Is My Enemy“ įtraukti į geriausių 2015 metų darbų Top-30 sąrašą. Tad gal elektroninės muzikos pankams su metalistais įmanoma eiti tuo pačiu taku?

Plačiau
Po ilgų laukimo metų „Slipknot“ pagaliau aplankė Vilnių
Prie didėjančio renginių skaičiaus Lietuvoje jau imame priprasti, tačiau kartais vis tiek kažkas ima ir nustebina. Vienu iš tokių netikėtumų pavadinčiau „Slipknot“ koncertą Vilniuje. Visų pirma, tai yra grupė, sutraukianti arenas ne tik už praeities nuopelnus, o ir šiandien yra matoma, produktyvi ir įtakinga. Kitas dalykas – grupės „Slipknot“ ir kitų nu metal eros herojų nemėgsta senoji rokerių karta, kuri sudaro koncertų lankytojų didžiąją dalį. Tad kokią auditoriją sutrauks sausio 23 d. koncertas ir kaip visa tai skambės „Siemens“  arenoje, ir buvo didžiausiais galvosūkis.

Plačiau
„Kataklysm“, „Septicflesh“ ir „Aborted“ Vilniuje: „Metalas Lietuvoje gyvas!“
Pasibaigus Kalėdiniam laikotarpiui Lietuvos sunkiosios muzikos mėgėjai pirmą mėnesį dažniausiai nėra lepinami stambiais metalo renginiais. Tačiau 2016-ųjų metų metalinių koncertų sezonas buvo atidarytas gan anksti ir pakankamai smagiai – agentūra „RELAX Live!“ pakvietė į jau kiek primirštą klubą „New York“, kur koncertavo „Aborted“, „Septicflesh“ ir „Kataklysm“.
Jei žinomos grupės drauge į turą pasiima ne itin garsius kolektyvus, kuriems grojant žiūrovai vangiai renkasi prie scenos, šįkart buvo kiek kitaip. Kiekviena tą vakarą prieš Vilniaus publiką stojusi komanda yra gerai pažįstama save gerbiančiam metalistui, tad likus iki renginio pradžios kelioms minutėms klubo viduje būriavosi nemažas pulkas gerbėjų. Lygiai 19 val. Belgijos death/grind kolektyvui „Aborted“ žengus ant scenos, klubo erdvė sparčiai pildėsi. Renginio pradžioje įėjimus į antrąjį klubo aukštą saugoję apsaugos darbuotojai vėliau pasitraukė į šalį ir tuomet dalis žiūrovų, panorusių ramiai stebėti vaizdą iš viršaus, užsėdo staliukus klubo palubėje.

Plačiau
„Eluveitie“ Vilniuje: buvusioje gamykloje - folk metalo maratonas
Buvusioje „Elfa“ gamykloje Vilniuje įsikūręs menų fabrikas „Loftas“ iki šiol labai retai sukviesdavo sunkesnės muzikos mėgėjus. Tačiau gruodžio mėnesį išpuolė netgi du renginiai, dėl kurių metalistai buvo priversti išstudijuoti Naujamiesčio žemėlapius ir surasti kelią į iki šiol beveik nepažintą teritoriją. Pirmąją žiemos dieną čia pasirodė JAV metalcore atstovai „We Came As Romans“, o gruodžio 9 dieną folk metalo mylėtojai skubėjo į „Loftą“ žiūrėti ką scenoje pasiūlys „Eluveitie“ bei jų palyda.
Prabėgus vos 24 valandoms po „Judas Priest“ vizito Lietuvoje, ne vienas tą renginį stebėjęs klausytojas šįkart nukreipė akis jau į „Lofto“ sceną, kurioje savo pasirodymą pradėjo belgai „Ithilien“. Jei 8 asmenų kolektyvas vos tilpo ant nedidelės scenos (negana to, dalis jos buvo „rezervuota“ pagrindinėms vakaro žvaigždėms), tai salėje buvo pakankamai erdvu.

Plačiau
"Judas Priest" Vilniuje: (beveik) viršyti lūkesčiai
Kai prieš 5 metus „Judas Priest“ paskelbė apie atsisveikinimo turą, apėmė dvejopos nuotaikos – visų pirma, liūdna, kad nuo scenos nužengia viena įtakingiausių heavy metalo grupių, antra vertus, laiku nulipti nuo scenos taip pat yra didis menas. Tačiau kai viskas pakrypo ta linkme, kad „Judas Priėst“ vis dar aktyviai ne tik koncertuoja, bet ir leidžia albumus, žinia apie britų metalo legendų sugrįžimą vertinau labai atsargiai. Ilgamečio gitaristo K.K.Downing pasitraukimas iš grupės, labai vidutiniškas „Epitaph“ koncertinis dvd ir kiek pervertintas „Redeemer of Souls“ albumas optimizmo nepridėjo, tad gruodžio 8 dienos teko laukti su nerimo gaidele.

Plačiau
„Crawling Fear Party“ Vilniuje: rudens gėrybių metas
Ruduo yra tas metas, kai nuimamas derlius. Šiemet šis metų laikas yra labai dosnus ir Lietuvos sunkiosios muzikos mėgėjams, nes vis išgirstame apie kurio nors kolektyvo šviežią darbą. Dar nespėjo išblankti įspūdžiai iš „nArauti“ klube vykusio „La Chudra“ albumo pristatymo, į toje pačioje salėje vykusį renginį „Crawling Fear Party“ lapkričio 14 d. vėl sugužėjo ilgaplaukis jaunimas, kur vyko dar kelių grupių naujų darbų ir kūrybos pristatymas.
Išvakarėse tas pats grupių sąstatas nugriaudėjo Kaune, o sostinėje renginio dalyvių sąrašas pasipildė kolektyvu „Stranguliatorius“, kuris ir pradėjo 6 valandas trukusį heavy/thrash/death/doom maratoną.

Plačiau
<- Ankstesnis Kitas -> Paskutinis ->>