"Judas Priest" Vilniuje: (beveik) viršyti lūkesčiai
Kai prieš 5 metus „Judas Priest“ paskelbė apie atsisveikinimo turą, apėmė dvejopos nuotaikos – visų pirma, liūdna, kad nuo scenos nužengia viena įtakingiausių heavy metalo grupių, antra vertus, laiku nulipti nuo scenos taip pat yra didis menas. Tačiau kai viskas pakrypo ta linkme, kad „Judas Priėst“ vis dar aktyviai ne tik koncertuoja, bet ir leidžia albumus, žinia apie britų metalo legendų sugrįžimą vertinau labai atsargiai. Ilgamečio gitaristo K.K.Downing pasitraukimas iš grupės, labai vidutiniškas „Epitaph“ koncertinis dvd ir kiek pervertintas „Redeemer of Souls“ albumas optimizmo nepridėjo, tad gruodžio 8 dienos teko laukti su nerimo gaidele.

Plačiau
„Crawling Fear Party“ Vilniuje: rudens gėrybių metas
Ruduo yra tas metas, kai nuimamas derlius. Šiemet šis metų laikas yra labai dosnus ir Lietuvos sunkiosios muzikos mėgėjams, nes vis išgirstame apie kurio nors kolektyvo šviežią darbą. Dar nespėjo išblankti įspūdžiai iš „nArauti“ klube vykusio „La Chudra“ albumo pristatymo, į toje pačioje salėje vykusį renginį „Crawling Fear Party“ lapkričio 14 d. vėl sugužėjo ilgaplaukis jaunimas, kur vyko dar kelių grupių naujų darbų ir kūrybos pristatymas.
Išvakarėse tas pats grupių sąstatas nugriaudėjo Kaune, o sostinėje renginio dalyvių sąrašas pasipildė kolektyvu „Stranguliatorius“, kuris ir pradėjo 6 valandas trukusį heavy/thrash/death/doom maratoną.

Plačiau
„Sepultura“ 30-metis Vilniuje: „Tai buvo vienas geriausių šio turo koncertų !“
Derrick Green ("Sepultura")Jeigu į penktąjį dešimtmetį įkopusio lietuvio metalisto prašytumėte išvardinti visų laikų įsimintiniausių koncertų mūsų šalyje trejetuką, net neabejoju, kad į jį patektų 1992-aisiais Vilniaus sporto rūmuose įvykęs „Sepultura“ pasirodymas. Anuomet savo šlovės zenite buvusi grupė užkūrė tokį pragarą, kurio nepamišta visi ten dalyvavę žmonės ir apie tai sklinda legendos iš lūpų į lūpas kitoms kartoms. Kolektyvas po keliolikos metų dar porą sykių aplankė Lietuvą, tačiau pastarieji pasirodymai, nors ir susilaukė gerų atgarsių, nesukėlė tokio ažiotažo dėl paprastos ir visiems gerai žinomos priežasties. 1996-aisiais metais „Sepultura“ gretas palikęs vokalistas ir gitaristas Max Cavalera padalino gerbėjus į dvi stovyklas: vieni nuo šiol akyliau seka naujųjų Max grupių „Soulfly“ ar Cavalera Conspiracy“ veiklą, kiti šiltai priėmė naująjį frontmeną Derrick Green ir į praeitį nesižvalgo. Tad ko verta šiandien yra verta „Sepultura“, galėjome įsitikinti lapkričio 12 dieną, kai šiemet savo 30-metį švenčianti grupė jau ketvirtą kartą turo stotele pasirinko Lietuvą.

Plačiau
„Europe“ Vilniuje: švedų hitus Lietuvos publika jau pamiršo?
Praėjusių metų pabaigoje atidaryta „Compensa“ koncertų salė lapkričio 4 dieną bene pirmą kartą pakvietė sunkesnės muzikos gerbėjus (išskyrus vasario 16 d. koncerte „Broliai“ epizodiškai čia pasirodžiusius braliukus „Skyforger“, tą vakarą prisijungusius prie grupės „Skylė“). Tiesa, kitąmet čia griaudės kur kas trankesnės dainos, nes vasarį čia užsuks amerikiečiai „Manowar“, o šį kartą naujos salės krikštui puikiai tiko Švedijos rokeriai „Europe“.
Erdviuose koridoriuose stoviniavo labai įvairi publika - tiek „etatiniai“ sunkiųjų renginių lankytojai, tiek labai solidūs žiūrovai, kuriuos, ko gero, atviliojo „The Final Countdown“ hitas. Niekada mūsų šalyje nesilankęs kolektyvas, po grupės atsikūrimo 2003-aisiais vieną po kito leidžiantis solidžius albumus, rodosi, turėjo surinkti sausakimšą areną.

Plačiau (4 komentarai)
Trečiasis „Moonspell“ vizitas Vilniuje
Praėjus 2 metams ir 3 dienoms nuo paskutiniojo „Moonspell“ koncerto Lietuvoje, kultiniai portugalai trečią kartą savo turo tvarkaraštyje įrašė Vilniaus miesto vardą. Nepaisant gan nepalankios datos, grupės pavadinimas ir vėl pritraukė gausų fanų būrį.
Gražų rudenišką vakarą sunkiosios muzikos mylėtojai gan neskubėjo į sostinės „Forum Palace“ rūmų vidų, tad renginį pradėjusiai graikų grupei „Jaded Star“ teko gerokai paplušėti, kad išjudintų salėje esančią publiką bei savo repertuaru sudomintų barą apsupusius žiūrovus. Muzikantai labai stengėsi, tačiau vilniečiai bei miesto svečiai buvo santūrūs, nors pasirodymui einant į pabaigą plojimų jau negailėjo. Galima dar paburbėti dėl gan šaižaus garso bei riboto apšvietimo, bet dėl trumpo graikų pasirodymo laiko (35 min.) nė vienas šių dalykų nespėjo suerzinti. Tad šou neprailgsta, nors atmintin giliau įsirėžia tik dainos apie lietų San Paule pavadinimas.

Plačiau
Vilniaus metalistai Heloviną šventė kitaip. „Išniekink Trejybę I“
Jauna, tačiau ambicinga ir aktyvi renginių organizavimo komanda „Nekrokatarsis“ spalio 31 dieną vilniečius pakvietė į renginį, pavadintu „Išniekink Trejybę I“ vardu. Vis dažnesne metalistų susibūrimo vieta tampančiame klube „nArauti“ savo pasirodymus surengė 6 sunkiosios muzikos kolektyvai.
Sumokėję simbolinę bilieto kainą (6.66 Eur), jau numatytą 20 valandą į klubą plūste plūdo kitaip Heloviną atšvęsti sumanę žiūrovai, taip paneigdami abejones, kad renginys neprasidės laiku.
Tad vos tik peržengus „nArauti“ klubo slenkstį, pirmus akordus užgroja seniai sostinės melomanams bematyti „Regressive“. Kaip ir buvo žadėta, šįkart grupės lyderis garsiosios kaukės scenoje nedėvėjo, tačiau šiek tiek potėpių ant veido - ir visai šaunus naujasis sceninis įvaizdis. Turint omenyje, kad prieš 6 valandų maratoną publika galbūt taupė jėgas, palaikymas buvo labai geras. Džiaugsmingus šūksnius retkarčiais pertraukdavo kelios necenzūrinės frazės, tarsi primindamos, kad šiandien vyksta ne filharmonijos šventė, o tikras undergroundinis vakarėlis.
Iš "Regressive" repertuaro labiausiai žavi instrumentinė pusė, už kurią nuoširdžiai reiktų paploti gitaristui Vyteniui. Tačiau ir visa kita įdomu, o kai jau atrodo, kad linkstama link monotonijos, grupė tėškia hitą „Born in the Grave“. Dar šiek tiek black'n'rollo ir grupė aplodismentais palydima nuo scenos.

Plačiau
„Stratovarius“ Vilniuje: pirmasis power meistrų vizitas
Kas gi yra tasai power metal? Šio žanro atlikėjai dažniausiai yra romantikai. Jie dainuoja apie dangų, mitologines būtybes, elfų pasaulį. Pasinerti į tokį pasaulį pakvietė Helsinkio grupė „Stratovarius“, kuri pirmą kartą lankėsi Lietuvoje.
Spalio 7-ąją, dar ausyse nenutilus maloniems „Kamelot“ muzikos garsams, aplink „Forum Palace“ rūmus susibūrė metalo mėgėjų būrys, trokštantis naujų įspūdžių. Kai klubas atidarė duris, į vidų pradėjo rinktis žiūrovai, kurių nemažą dalį sudarė solidaus amžius rokeriai, tačiau kai kas atsivedė ir savo atžalas.
Tai buvo vienas retesnių koncertų kai apšildančios grupės „Divine Ascension“ ir „Gloryhammer“ anaiptol nebuvo užpildančios, o parodė save tik iš geriausios pusės. Na, bet apie viską iš eilės.

Plačiau
„Kamelot“ Vilniuje: buvusio vokalisto šešėlis nyksta?
Nors amerikiečiai „Kamelot“ niekada nebuvo grynakraujė power metalo grupė, tačiau šis muzikos žanras visada buvo svarbi sudedamoji kolektyvo kūrybos dalis. Ne vienam muzikos mylėtojui šis terminas asocijuojasi su tam tikrais stereotipais bei rėmais. Kad „Kamelot“ į tuos rėmus nebetelpa, buvo galima įsitikinti spalio 5 dieną, kai kolektyvas pirmą kartą atvyko į Lietuvą.
Šis ruduo kaip niekada gausus sunkiosios muzikos renginių, kai kurie jų jau išliko tik mūsų prisiminimuose, o nemaža dalis dar tik laukia savo eilės. Galbūt dėl to žiūrovai pradėjo atidžiai rinktis, kuri grupė yra labiausiai verta sunkiai uždirbtų eurų, tad nieko stebėtino, kad pirmadienio vakarą sostinės „Forum Palace“ rūmai metalistų anšlago nepatyrė.

Plačiau
<- Ankstesnis Kitas -> Paskutinis ->>
Copyright 2016 hardrokas.net. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be administratoriaus sutikimo draudžiama. info@hardrokas.net