Po ilgų laukimo metų „Slipknot“ pagaliau aplankė Vilnių
Prie didėjančio renginių skaičiaus Lietuvoje jau imame priprasti, tačiau kartais vis tiek kažkas ima ir nustebina. Vienu iš tokių netikėtumų pavadinčiau „Slipknot“ koncertą Vilniuje. Visų pirma, tai yra grupė, sutraukianti arenas ne tik už praeities nuopelnus, o ir šiandien yra matoma, produktyvi ir įtakinga. Kitas dalykas – grupės „Slipknot“ ir kitų nu metal eros herojų nemėgsta senoji rokerių karta, kuri sudaro koncertų lankytojų didžiąją dalį. Tad kokią auditoriją sutrauks sausio 23 d. koncertas ir kaip visa tai skambės „Siemens“  arenoje, ir buvo didžiausiais galvosūkis.

Plačiau
„Kataklysm“, „Septicflesh“ ir „Aborted“ Vilniuje: „Metalas Lietuvoje gyvas!“
Pasibaigus Kalėdiniam laikotarpiui Lietuvos sunkiosios muzikos mėgėjai pirmą mėnesį dažniausiai nėra lepinami stambiais metalo renginiais. Tačiau 2016-ųjų metų metalinių koncertų sezonas buvo atidarytas gan anksti ir pakankamai smagiai – agentūra „RELAX Live!“ pakvietė į jau kiek primirštą klubą „New York“, kur koncertavo „Aborted“, „Septicflesh“ ir „Kataklysm“.
Jei žinomos grupės drauge į turą pasiima ne itin garsius kolektyvus, kuriems grojant žiūrovai vangiai renkasi prie scenos, šįkart buvo kiek kitaip. Kiekviena tą vakarą prieš Vilniaus publiką stojusi komanda yra gerai pažįstama save gerbiančiam metalistui, tad likus iki renginio pradžios kelioms minutėms klubo viduje būriavosi nemažas pulkas gerbėjų. Lygiai 19 val. Belgijos death/grind kolektyvui „Aborted“ žengus ant scenos, klubo erdvė sparčiai pildėsi. Renginio pradžioje įėjimus į antrąjį klubo aukštą saugoję apsaugos darbuotojai vėliau pasitraukė į šalį ir tuomet dalis žiūrovų, panorusių ramiai stebėti vaizdą iš viršaus, užsėdo staliukus klubo palubėje.

Plačiau
„Eluveitie“ Vilniuje: buvusioje gamykloje - folk metalo maratonas
Buvusioje „Elfa“ gamykloje Vilniuje įsikūręs menų fabrikas „Loftas“ iki šiol labai retai sukviesdavo sunkesnės muzikos mėgėjus. Tačiau gruodžio mėnesį išpuolė netgi du renginiai, dėl kurių metalistai buvo priversti išstudijuoti Naujamiesčio žemėlapius ir surasti kelią į iki šiol beveik nepažintą teritoriją. Pirmąją žiemos dieną čia pasirodė JAV metalcore atstovai „We Came As Romans“, o gruodžio 9 dieną folk metalo mylėtojai skubėjo į „Loftą“ žiūrėti ką scenoje pasiūlys „Eluveitie“ bei jų palyda.
Prabėgus vos 24 valandoms po „Judas Priest“ vizito Lietuvoje, ne vienas tą renginį stebėjęs klausytojas šįkart nukreipė akis jau į „Lofto“ sceną, kurioje savo pasirodymą pradėjo belgai „Ithilien“. Jei 8 asmenų kolektyvas vos tilpo ant nedidelės scenos (negana to, dalis jos buvo „rezervuota“ pagrindinėms vakaro žvaigždėms), tai salėje buvo pakankamai erdvu.

Plačiau
"Judas Priest" Vilniuje: (beveik) viršyti lūkesčiai
Kai prieš 5 metus „Judas Priest“ paskelbė apie atsisveikinimo turą, apėmė dvejopos nuotaikos – visų pirma, liūdna, kad nuo scenos nužengia viena įtakingiausių heavy metalo grupių, antra vertus, laiku nulipti nuo scenos taip pat yra didis menas. Tačiau kai viskas pakrypo ta linkme, kad „Judas Priėst“ vis dar aktyviai ne tik koncertuoja, bet ir leidžia albumus, žinia apie britų metalo legendų sugrįžimą vertinau labai atsargiai. Ilgamečio gitaristo K.K.Downing pasitraukimas iš grupės, labai vidutiniškas „Epitaph“ koncertinis dvd ir kiek pervertintas „Redeemer of Souls“ albumas optimizmo nepridėjo, tad gruodžio 8 dienos teko laukti su nerimo gaidele.

Plačiau
„Crawling Fear Party“ Vilniuje: rudens gėrybių metas
Ruduo yra tas metas, kai nuimamas derlius. Šiemet šis metų laikas yra labai dosnus ir Lietuvos sunkiosios muzikos mėgėjams, nes vis išgirstame apie kurio nors kolektyvo šviežią darbą. Dar nespėjo išblankti įspūdžiai iš „nArauti“ klube vykusio „La Chudra“ albumo pristatymo, į toje pačioje salėje vykusį renginį „Crawling Fear Party“ lapkričio 14 d. vėl sugužėjo ilgaplaukis jaunimas, kur vyko dar kelių grupių naujų darbų ir kūrybos pristatymas.
Išvakarėse tas pats grupių sąstatas nugriaudėjo Kaune, o sostinėje renginio dalyvių sąrašas pasipildė kolektyvu „Stranguliatorius“, kuris ir pradėjo 6 valandas trukusį heavy/thrash/death/doom maratoną.

Plačiau
„Sepultura“ 30-metis Vilniuje: „Tai buvo vienas geriausių šio turo koncertų !“
Derrick Green ("Sepultura")Jeigu į penktąjį dešimtmetį įkopusio lietuvio metalisto prašytumėte išvardinti visų laikų įsimintiniausių koncertų mūsų šalyje trejetuką, net neabejoju, kad į jį patektų 1992-aisiais Vilniaus sporto rūmuose įvykęs „Sepultura“ pasirodymas. Anuomet savo šlovės zenite buvusi grupė užkūrė tokį pragarą, kurio nepamišta visi ten dalyvavę žmonės ir apie tai sklinda legendos iš lūpų į lūpas kitoms kartoms. Kolektyvas po keliolikos metų dar porą sykių aplankė Lietuvą, tačiau pastarieji pasirodymai, nors ir susilaukė gerų atgarsių, nesukėlė tokio ažiotažo dėl paprastos ir visiems gerai žinomos priežasties. 1996-aisiais metais „Sepultura“ gretas palikęs vokalistas ir gitaristas Max Cavalera padalino gerbėjus į dvi stovyklas: vieni nuo šiol akyliau seka naujųjų Max grupių „Soulfly“ ar Cavalera Conspiracy“ veiklą, kiti šiltai priėmė naująjį frontmeną Derrick Green ir į praeitį nesižvalgo. Tad ko verta šiandien yra verta „Sepultura“, galėjome įsitikinti lapkričio 12 dieną, kai šiemet savo 30-metį švenčianti grupė jau ketvirtą kartą turo stotele pasirinko Lietuvą.

Plačiau
„Europe“ Vilniuje: švedų hitus Lietuvos publika jau pamiršo?
Praėjusių metų pabaigoje atidaryta „Compensa“ koncertų salė lapkričio 4 dieną bene pirmą kartą pakvietė sunkesnės muzikos gerbėjus (išskyrus vasario 16 d. koncerte „Broliai“ epizodiškai čia pasirodžiusius braliukus „Skyforger“, tą vakarą prisijungusius prie grupės „Skylė“). Tiesa, kitąmet čia griaudės kur kas trankesnės dainos, nes vasarį čia užsuks amerikiečiai „Manowar“, o šį kartą naujos salės krikštui puikiai tiko Švedijos rokeriai „Europe“.
Erdviuose koridoriuose stoviniavo labai įvairi publika - tiek „etatiniai“ sunkiųjų renginių lankytojai, tiek labai solidūs žiūrovai, kuriuos, ko gero, atviliojo „The Final Countdown“ hitas. Niekada mūsų šalyje nesilankęs kolektyvas, po grupės atsikūrimo 2003-aisiais vieną po kito leidžiantis solidžius albumus, rodosi, turėjo surinkti sausakimšą areną.

Plačiau (4 komentarai)
Trečiasis „Moonspell“ vizitas Vilniuje
Praėjus 2 metams ir 3 dienoms nuo paskutiniojo „Moonspell“ koncerto Lietuvoje, kultiniai portugalai trečią kartą savo turo tvarkaraštyje įrašė Vilniaus miesto vardą. Nepaisant gan nepalankios datos, grupės pavadinimas ir vėl pritraukė gausų fanų būrį.
Gražų rudenišką vakarą sunkiosios muzikos mylėtojai gan neskubėjo į sostinės „Forum Palace“ rūmų vidų, tad renginį pradėjusiai graikų grupei „Jaded Star“ teko gerokai paplušėti, kad išjudintų salėje esančią publiką bei savo repertuaru sudomintų barą apsupusius žiūrovus. Muzikantai labai stengėsi, tačiau vilniečiai bei miesto svečiai buvo santūrūs, nors pasirodymui einant į pabaigą plojimų jau negailėjo. Galima dar paburbėti dėl gan šaižaus garso bei riboto apšvietimo, bet dėl trumpo graikų pasirodymo laiko (35 min.) nė vienas šių dalykų nespėjo suerzinti. Tad šou neprailgsta, nors atmintin giliau įsirėžia tik dainos apie lietų San Paule pavadinimas.

Plačiau
<- Ankstesnis Kitas -> Paskutinis ->>