"Svaras 409" daina radijo eteryje susilaukė maksimalios sėkmės

Jau rašėme apie tai, kad Alytaus hardroko grupė "Svaras 409" birželio mėnesį į didžiausios Pietų Lietuvos radijo stoties FM99 laidą "Top 10" pasiūlė baladę "Tuščias kambarys", kuri užkopė į pačią sąrašo viršūnę, o joje išsilaikė 2 savaites. Tope daina išliko masimalų laiką - 10 savaičių, iš kurių pusę laiko praleido pirmajame populiariausių dainų trejete. Pagal laidos taisykles, po 10 savaičių kūrinys yra išimamas iš topo sąrašo.
Prieš porą metų puikiai sekėsi ir kitoms "Svaras 409" kompozicijoms - tos pačios laidos topo viršūnėje yra buvę kūriniai "Dėl tavęs", "Aš nieko nenoriu". Visas 10 savaičių yra išsilaikiusi titulinė ankstesniojo albumo "Nes tai Lietuva" daina.

Plačiau
„Roko naktų“ žvaigždės „Blood Red Shoes“: „Iš kur galėjome žinoti, kad Lietuva mus taip sutiks?“

„Tai yra visiškai nerealu! Mes pirmą kartą Lietuvoje, o minia kaip pašėlusi skanduoja mūsų vardą“, – po įsimintino koncerto antrąjį „Roko naktų“ vakarą kalbėjo dueto „Blood Red Shoes“ narys Stevenas Ansellas.
„Blood Red Shoes“ rado raktus į klausytojų širdis gana greitai. Kažkokia neiškoduojama paslaptimi traukė daili šviesiaplaukė gėlėta palaidine Laura-Mary Carter – mergina su gitara. Ji – scenos priekyje. Būgnai – taip pat priekyje, prie jų – S. Ansellas, tarp gabalų kartais pakalbantis su publika.
Užsimerkęs nepasakytum, kad scenoje jie – tik dviese. Pasirodymas – minimalistinis, be specialiųjų vaizdo efektų, be triukų. Bet tas nuoširdumas, daug gero garso ir įsimenančios melodijos pelnė simpatiją šiam duetui nuo pat pradžių.

Plačiau
„Roko naktyse“ pasirodžiusios „Repetitor“ muzikantės: „Pusryčiams valgome čipsus!“

Penktadienį Klaipėdoje trankiai prasidėjo festivalis „Roko naktys“. Fantastinis oras, įšviesti laivai, įspūdingos laivų elingo metalo konstrukcijos, lauko baldai iš medinių palečių, daug jauno, gyvo roko - visa tai leido susirinkusiems gerai leisti laiką. Atnaujintos koncepcijos vasaros festivalis sulaukė ypač didelio jaunų žmonių palaikymo. Ankstesnių metų festivalio simboliu buvusias juodas odines striukes pakeitė spalvotos kojinės, o motociklus – laivai.
Festivalį pradėjo „Timid Kooky“, tarptautinio muzikos inkubatoriaus „Novus“ finale pripažinti geriausia jauna Baltijos šalių grupe. „Mes pirmi grojame? Reiškia, mes laimėjome!“ – ant scenos tauškė pusnuogiai muzikantai.

Plačiau
Klaipėdiečiai "Apricity" išleido debiutinį albumą

Klaipėdos melodingojo death metalo grupė "Apricity" pagaliau išleido debiutinį albumą "Bipolar Shift Doctrine", kurį įrašinėjo ne vienerius metus. Muzikantų darbą galima įvertinti kolektyvo oficialioje bandcamp paskyroje. Fiziniame pavidale albumą galima įsigyti tiesiai iš pačios grupės, susisiekus el. paštu [email protected].
Diske rasime šiuos kūrinius: "The Afterflow", "Inner Wall", "Bridging the Infinite", "Mindbenders", "Felo De Se", "Reaching Into the Undivine", "The Human Hive", "Hoax Weaver In Peril".
Nuo 2013 m. gyvuojantis kolektyvas yra dalyvavęs nacionalinėje konkurso "Wacken Metal Battle" atrankoje. "Apricity" daina "As The Casualties Count" pernai pateko į rinkinį "Sunkūs metai: 2015".

 


Komentuoti
„Roko naktims“ besiruošiantis V. Diawara: „Muzikantu tapau dėka AC/DC“

Vilniuje menų fabriką „Loftas“ valdantis muzikantas Viktoras Diawara-Vee kitą savaitgalį dalyvaus Kaipėdos laivų elinge vyksiančiame festivalyje „Roko naktys“ ir drauge su gitaristu Algirdu Barniškiu-Blėka pristatys projektą „No DJ‘s goes AC/DC“. Tikėtina, abiems tai bus didelis malonumas, nes ne tik Blėkos, bet ir Viktoro gyvenimui australai AC/DC padarė milžinišką įtaką.
„AC/DC buvo pirmas rimtas koncertas mano gyvenime. Juos pamačiau Mainse. Tai įvyko 1991 metais, didžiojo turo „Monsters of Rock“ metu. Daug lietuvių šitą legendą prisimena iš Maskvos, o aš tai patyriau Vokietijoje: koncertavo AC/DC, „Metallica“, „Mötley Crüe“, „Queensrÿche“, „The Black Crows“, – pasakoja V. Diawara. – Tuo metu mokiausi Vasario 16-osios gimnazijoje, buvau šeštokas, 13-os metų. Ir direktorius manęs neišleido. Motina netgi parašė raštą, kad sutinka, bet jis laikėsi savo – ne, čia Vokietija, čia taip negalima. Tada sesės draugai atvažiavo su autobusiuku ir praktiškai išvogė mane iš gimnazijos su dar vienu tokiu pačiu…“
Nuotykis galėjo prastai baigtis, bet V. Diawara nedvejoja – buvo verta: „Niekada nepamiršiu to jausmo, kai pirmą kartą pamačiau AC/DC. Ir tai iš tikrųjų yra priežastis, kodėl aš tapau muzikantu. Nes žiūrėdamas, kaip Angusas Youngas ten varė, aš pasakiau: „Hm, atrodo kaip šaunus darbas, noriu daryti tą patį“. Jau buvau pradėjęs groti gitara, bet tai buvo tas momentas, kai Angusas galutinai viską sustatė į vietas.“

Plačiau
Publikuojamos ištraukos iš savaitgalį vykusio renginio "Šerną Tūsas"

Liepos 21-22 dienomis Anykščių rajone vyko kasmetinė Lietuvos metalistų sueiga "Šerną Tūsas". Šiemet į renginį buvo pakviesti "NekKralai", "Agonija", "Piligrimas", "Stormgrey", "Burying Place", "Alcotopia", "Metempsychos", "Stresas", "Motörizer" bei svečiai iš Baltarusijos "Massenhinrichtung" ir Ukrainos "Sichgart".
Antrąją dieną koncertavę kolektyvai "Alcotopia", "Metempsychos", "Stresas" ir "Massenhinrichtung" pasidalino pasirodymų ištraukomis su klausytojais.

 


Plačiau
"Stresas" publikuoja dar vieną naują kūrinį

Šiaulių heavy metal kolektvyas "Stresas" klausytojams pateikė dar vieną studijinį įrašą - šįkart publikuojamas grupės vardu pavadintas kūrinys. 2015-aisiais muzikantai išleido trijų dainų skaitmeninį singlą, o praėjusių metų vasarą savo YouTube paskyroje patalpino kompoziciją "Šeši".
Jau ateinantį savaitgalį grupę bus galima išvysti scenoje - "Stresas" pasirodys liepos 21-23 dienomis Anykščių rajone vyksiančiame koncerte "Šerną tūsas". Taip pat kolektyvas rugpjūčio 24-27d. dalyvaus festivalyje "Mėnuo Juodaragis XX".

Plačiau
Jau šį savaitgalį devintasis „Devilstone“ pasitiks su penkiomis scenomis

Liepos 13 d., ketvirtadienį, atsinaujinusiame Anykščių Dainuvos slėnyje vartus atvers devintasis festivalis „Devilstone“. Tie, kuriems „Velnio akmuo“ nebe pirmasis, žino: šis festivalis prasideda kur kas anksčiau nei liepos vidurys ir toli gražu nesibaigia sugrojus paskutinei renginio grupei. Tai visapusiška muzikinė ir kūrybinė patirtis, įkvepianti ilgam bei kaskart paliekanti klausimą: kas naujo bus kitąmet?
Stebint besiplečiantį festivalio lankytojų spektrą, muzikinė festivalio programa buvo dėliojama sekant aktualiausias alternatyvios muzikos tendencijas ir jų kurstomą įdomių, eksperimentinių, unikalių stilių paklausą. Bus visko: nuo alternatyvaus roko ar indie kategorijų, post-punk, synth, shoegaze, įvairių rūšių instrumentinės psichodelikos, iki į moshpito gelmes traukiančio thrash ir metalcore bei norvegiško black metalo su rokenroliniu drive‘u.

Plačiau
Kitas -> Paskutinis ->>