"Pekla" išleidžia trečiąjį albumą

Balandžio 20 d. Šiaulių speed'n'roll grupė "Pekla" skaitmeniniu formatu išleidžia trečiąjį albumą. Darbas vadinasi "The Witch​-​Bitch of Hexenville", o jis buvo įrašytas ten pat, kur ir paskutinysis grupės diskas - "TunaTone" studijoje Šiauliuose. Masteringo darbus vėl atliko Paulius Jasiūnas.  Tai yra pirmasis "Pekla" darbas be kolektyvą palikusio gitaristo Jurgio Sakalausko.
"The Witch​-​Bitch of Hexenville" albumą paklausyti arba įsigyti galima čia.

 

 

 


Komentuoti
„Devilstone“ festivalyje – norvegų ekstremalios muzikos klasika „Satyricon“

Liepos 13–16 d. Anykščiuose įvyks devintasis alternatyvios muzikos festivalis „Devilstone“ kartu su viena ryškiausių norvegų ekstremaliosios scenos kibirkščių, black metalo klasika ir black‘n‘roll maištininkais SATYRICON! Geriausias šių metų festivalio „Vakarų“ scenos laikas atiduodamas brandžiam kolektyvui, kūrusiam savo žanro muzikos ir subkultūros istoriją.
Nuo 1991 metų gyvuojančios grupės branduolys – du nariai Satyr ir Frost, neatsiejami nuo SATYRICON iki šių dienų. Šios asmenybės nuo pat grupės atsiradimo prisidėjo prie klasikinio black metalo žanro vystymosi ir tuo pačiu eksperimentavo bei tapo maištininkais jo ribose. Per ketvirtį amžiaus išleisti 8 pilni albumai vaizdžiai iliustruoja SATYRICON kūrybos vingius.

Plačiau
„Zeal And Ardor“ į „Devilstone“ atveš unikalų metalo eksperimentą

Liepos 13–16 dienomis Anykščiuose vyksiantis festivalis „Devilstone“ pristato šiuo metu vieną labiausiai intriguojančių atlikėjų alternatyvios muzikos scenoje: Amerikos vergų dainų, elektronikos ir metalo sintezę ZEAL AND ARDOR. Jų pasirodymas įvyks šeštadienį naujoje festivalio scenoje „Barbablu“.
ZEAL AND ARDOR kūrybinis kelias prasidėjo kaip muzikanto Manuel Gagneux solo projektas. Dvasingos, darbo ritmu pulsuojančios ir grandinių žvangesiu paženklintos vergų dainos, skandinaviško black metalo tradicijos, elektroninė muzika, delta bliuzas, džiazas, maldos ir lopšinės elementai... Teoriškai toks muzikos kokteilis turėtų būti neįmanomas, tačiau ZEAL AND ARDOR rado sprendimą, kaip visa tai suplakti į nuoseklią ir darnią visumą.

Plačiau
Publikuojamos "Stresas" ir "Svaras 409" koncerto Kaune ištraukos

Balandžio 15 d. Kauno klube "Lemmy" įvyko senosios mokyklos hard'n'heavy muzikos vakarėlis, kuriame koncertavo šiauliečiai "Stresas" bei alytiškiai "Svaras 409". Abu kolektyvai šį pavasarį išgyvena darbingą periodą - "Stresas" šį mėnesį įrašinėja 8 dainų EP, o "Svaras 409" jau laukia antrojo albumo pasirodymo.
Nepaisant to, kad renginys išpuolė Velykų išvakarėse, klube susirinko nemažas būrys žiūrovų, o vakarą pradėjo grupė "Stresas". Muzikantai pristatė naują kūrinį "Tvanas", atliko dar kelias būsimo EP kompozicijas, o taip pat išgirdome debiutinio singlo "Vienišas" dainas.

Plačiau
Grupė "Ūkanose" apkaltinti... nacizmu

Balandžio 11 d. sostinės menų fabrike "Loftas" vykusio konkurso "Novus" antrajame etape dalyvavo ir Vilniaus folk metalo atstovai "Ūkanose". Nors kai kurie  komisijos nariai ištarė ir pagiriamųjų ar padrąsinančių žodžių, tačiau labiausiai "sublizgėjo" vienas iš projekto "Vilnius Temperature" įkūrėjų Saulius Baradinskas bei buvusi grupės "Empti" vokalistė Giedrė Vitkauskaitė-Kilčiauskienė. Pirmajam komisijos nariui kažkodėl darosi "labai liūdna" kiekvienais metais girdėti folk muziką panašiuose renginiuose, o buvusi "Empti" dainininkė pasiteiravo "Ūkanose" muzikantų ar šie nėra... naciai.

Plačiau
„Heaven Shall Burn“ atvyksta į „Devilstone“

Devintasis festivalis „Devilstone“ liepos 13–16 d. į Anykščius atveš iki šiol retai festivalio kontekste girdėto skambesio ir turinio – melodic death metal / metalcore / deathcore. Ekstremaliai muzikai dedikuotoje „Vakarų“ scenoje pasirodys Vokietijos modernaus metalo scenos pasididžiavimas HEAVEN SHALL BURN, intriguojantys savo netipišku, „straight-edge“ vadinamu gyvenimo būdu, agresyvia ir tuo pačiu melodinga muzika.
Nuo 1996 m. gyvuojantis kolektyvas jau sukaupė nemenką diskografiją, o paskutinį albumą išleidę vos praėjusį rudenį, dabar leidžiasi į gastroles.

Plačiau
“Vilnius Rock Spring”

Balandžio 29 d. Vilniuje, Compensa koncertų salėje, pirmą kartą Lietuvoje vyks tarptautinis 3 etninių šalių: Lietuvos, Baltarusijos ir Ukrainos roko muzikos atlikėjų koncertas. Simboliška tai, kad UAB „Devynios mylios“ organizuojamo koncerto programa sudaroma Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikų bei etninių tautų pagrindu. Koncerto pavadinimas - „Vilnius Rock Spring“.
Pagrindinė koncerto idėja – sustiprinti visapusiškus ryšius ir draugystę tarp Lietuvos, Ukrainos ir Baltarusijos, prisimenant ir išskiriant LDK istorinį laikotarpį, kaip vieną didžiausių tūkstantmečio galimybių šioms valstybėms būti benestipriausiomis pasaulyje ir daugiau nei 300 metų sergėti tiltą tarp Europos ir Azijos, neleidžiant nei vienai pusei diktuoti savų tiesų ar primetinėti savus papročius kitiems, to nenorintiems. Tai ir buvo LDK esmė!
Koncertas bus savitas, išsiskirs patriotine dvasia ir tautiniais motyvais. Renginio metu netruks tautinės atributikos, prie įėjimo į koncerto salę žiūrovai bus vaišinami kareiviška koše. O draugai iš baikerių klubų pavežios galingais plieno žirgais.

Koncerto programa susidarys iš dviejų dalių. Pirmoje dalyje pasirodys Lietuviško roko veteranai,    4 roko grupės iš įvairių Lietuvos miestų, kurie atliks po 3 geriausius savo kūrinius.

Plačiau
Alternatyvios muzikos festivalis „Devilstone“ pristato pirmuosius vardus

Alternatyviai muzikai ir rokenrolui dedikuotas festivalis „Devilstone“ devintą kartą įvyks tradiciškai Anykščiuose liepos 13–16 d., dar kartą akcentuodamas festivalio turinio maksimalią kokybę. Muzikos atlikėjų sąrašą sudarys virš penkiasdešimt vardų – tiek jau pripažinti, gerai melomanams žinomi kolektyvai, tiek kylančios, perspektyvios grupės. Šiais metais be ekstremalaus skambesio ir roko garsų taip pat netrūks ir elektroninio prieskonio. „Devilstone“ nuostata nesikeičia – pateikti tai, kas aktualu šiuolaikinės alternatyvios muzikos pasaulyje! 
„Festivalio muzikinė kryptis nesikeis. Ekstremalus metalas, madingas rokas, įdomi alternatyva plius naujovė – provokuojanti elektronika. Festivalio vinis – ne vienas ar penki žinomi vardai, bet visas jo turinys. Jame nėra nei vieno atsitiktinio, programos tarpus užpildančio atlikėjo. Visi savaip reikšmingi“, – tikina festivalio kūrybininkas Vaidas Voronavičius.

Plačiau
Kitas -> Paskutinis ->>