Vilniaus knygų mugėje – naujausias „Sunkių metų“ leidinys
Vasario 23 d. „Litexpo“ parodų rūmuose prasidėsiančioje tradicinėje Vilniaus knygų mugėje bus prekiaujama Hardrock.lt parengtu leidiniu „Sunkūs metai: 2015“. Kaip ir kasmet, knygą bus galima rasti „Rūdninkų knygyno“ stende.
Leidinys „Sunkūs metai: 2015“ pasirodė 2016 m. liepą. Knygoje yra apžvelgti svarbiausi prabėgusių metų įvykiai bei prisimintos istorinės sukaktys: papasakota pirmojo oficialaus lietuviško metalo albumo („Katedra“- „Mors Ultima Ratio“) atsiradimo istorija, buvo pakalbinti 30-metį šventusio festivalio „Lituanika“ dalyviai, pirmojo lietuviško metalo CD išleidimo 20-mečio proga prisiminimais dalijosi Marijus Berenis.

Plačiau
"U.D.O." grupę palieka gitaristas
Nuo 2013 metų Vokietijos heavy metalo grupėje "U.D.O." grojęs suomis gitaristas Kasperi Heikkinen paliko kolektyvą. Abi pusės išsiskyrė draugiškai ir tikina, kad visa tai įvyko be pykčių. Dėl asmeninių priežasčių atsisveikinantis muzikantas dėkoja už drauge praleistus metus kitiems grupės nariams bei ištikimiems fanams. Kasperi teigia, kad dabar sutelks visą dėmesį į kitus savo muzikinius projektus ir fanai netrukus apie jį vėl išgirs.
"U.D.O." sudėtyje K.Heikkinen įrašė 2 studijinius albumus bei 2013 ir 2015 m. koncertavo Lietuvoje. Pastaruoju metu gitaristas su kitais "U.D.O." muzikantais dalyvavo frontmeno Udo Dirkschneider atsisveikinimo su "Accept" repertuaru koncertiniame ture.

Plačiau
Išdalinti 59-ieji "Grammy" apdovanojimai
Vasario 12 d. Los Andželo "Staples Center" arenoje vyko 59-oji "Grammy" apdovanojimų įteikimo ceremonija. Dviprasmiškai sunkiosios muzikos atlikėjų ir klausytojų vertinama šventė visgi kasmet susilaukia didelio dėmesio. Geriausio metalo muzikos pasirodymo kategorijoje pagaliau pasisekė grupei "Megadeth" - iki šiol 11 kartų nominuota, bet nelaimėjusi Dave Mustaine komanda pagaliau atsiėmė prestižinę statulėlę už titulinę naujausio albumo "Dystopia" dainą. Ironiška tai, kad paskelbus nugalėtoją arenoje užgrojo... "Metallica" daina.

Plačiau
„Armageddon Descends“ skelbia pagrindinį parodos veikėją – italą Paolo Girardi
„Armageddon Descends“ festivalis skelbia meninės parodos pagrindinį artistą – legendinį italų underground‘o tapytoją Paolo Girardi.
Paolo Girardi yra gyva legenda – jį galima būtų vadinti XXI amžiaus black metalo Rembrantu, death metalo Karavadžu, mirties Mikelandželu. P.Girardi rūsti ir kategoriška tapyba vainikavo tokių grupių kaip INQUISITION, DIOCLETIAN, BLASPHEMOPHAGHER, MANILLA ROAD  ir daugelio kitų ekstremalaus metalo aktų viršelius. „Armageddon Descends V“ metu bus pati pirmoji ir unikali proga, kurios metu bus galima ne vien pamatyti esminius Paolo Girardi darbus, bet ir gyvai išvysti patį Maestro atliekantį pragarišką tapymo performansą.

Plačiau
„Sepultura“ vokalistas vieši Vilniuje: „Visi galvoja, kad aš krepšininkas!“
Šį vakarą Vilniaus „Siemens“ arenoje susiburs sunkiosios muzikos mylėtojai, kurie turės fantastinę galimybę išvien pamatyti visą metalo žvaigždyną: „Kreator“, „Soilwork“, „Aborted“ ir „Sepultura“. Šios grupės vokalistas Derrickas Greenas, šiuo metu esantis arenoje, davė interviu apie turą ir Lietuvą.
„Eto krūto!“ – išgirsti tokius žodžius iš amerikiečio vokalisto D. Greeno, kuris mūsų regione jau ne pirmą kartą lankosi su „Sepultura“ (kartais atvyksta neoficialiai) neturėtų būti keista, žinant, kad jo mylimoji – baltarusė.
„O mano eks-draugė buvo vokietė“, – nusijuokia Derrickas, su praeinančiais „Kreator“ vyrukais persimesdamas keliais žodžiais jų gimtąja vokiečių kalba.
„Lietuvoje mane daug kas palaiko krepšininku. Norėčiau juo būti“, – kalba 2 metrų ūgio Derrickas, apžiūrinėdamas Vilniaus krepšinio komandos „Lietuvos rytas“ atributiką.

Plačiau
Beveik milijoną sekėjų „Facebooke“ turintys „Kreator“ šioje platformoje prabilo lietuviškai!
Vasario 13 dieną Vilniaus „Siemens“ arenoje įvyks trankiausias metalo vakarėlis „Roko naktys: Winter“. Jo headlineriai – vokiečiai „Kreator“ – vakar savo „Facebook“ profilyje nustebino lietuviškai parašyta žinute, adresuota mūsų šalies sunkiosios muzikos gerbėjams.
„Labas, Lietuva! Tai vasario 13 pasimatome Vilniuje?! Beje, su praėjusiu gimtadieniu, Vilniau! Atšvęsim „Siemens“ arenoje, pirmadienį. Padarykim „Roko naktys / Winter“ tokiu žiemos festivaliu, kokio visada norėjome su „Kreator“, „Sepultura“, „Soilwork“ ir „Aborted“. Po velnių, TAIP!“ – tokio turinio žinutė pasirodė oficialiame „Kreator“ profilyje.

Plačiau
"Ratt" nariai baigė karą dėl grupės vardo
Dar vieni senosios kartos rokeriai baigė beveik metus trukusius teisinius ginčus dėl tolesnio grupės vardo naudojimo. Los Andželo teismas pagaliau išnagrinėjo grupės "Ratt" buvusio ilgamečio būgnininko Bobby Blotzer ieškinį, kuriuo muzikantas siekė, kad jo šiandieninė grupė galėtų naudoti "Ratt" pavadinimą. Visgi B.Blotzer pergalės teisme nepasiekė - "Ratt" vardu ir toliau koncertuos vokalistas Stephen Pearcy, gitaristas Warren DeMartini, bosistas Juan Croucier ir būgnininkas Carlos Cavazo. Pastarieji muzikantai galės toliau ramiai tęsti naujo albumo įrašus. Tuo tarpu Bobby Blotzer, žadėjęs "Ratt" vardu išleisti diską šių metų rudenį, ko gero, tęs veiklą "Bobby Blotzer's Ratt Experience" vardu.

Komentuoti
Kovo pabaigoje - naujas "Sinner" albumas

Vokietijos heavy metalo veteranai 'Sinner" kovo 31 dieną išleis 18-ąjį studijinį albumą. Diskas vadinsis "Tequila Suicide", o jį išleis leidybinė kompanija "AFM Records".
Albume bus šie kūriniai: "Go Down Fighting", "Tequila Suicide", "Road to Hell", "Dragons", "Battle Hill", "Sinner Blues", "Why", "Gypsy Rebels", "Loud & Clear", "Dying on a Broken Heart".
Dainai "Battle Hill" grupė sukūrė tekstinį vaizdo klipą.
Kol kas paskutinysis "Sinner" albumas "Touch of Sin 2" pasirodė 2013-aisiais, o grupės lyderis Matt Sinner pastaraisiais metais daugiau laiko ir dėmesio skyrė kitai savo grupei - "Primal Fear".

 


Plačiau
„Roko naktys: Winter“: norite nusiraminti? Pasiklausykite metalo!
Australai ištyrė sunkiosios muzikos gerbėjus, ir priėjo išvados, kad šio žanro poveikis – raminantis. Ankstesnėmis mokslinėmis studijomis taip pat įrodyta, kad metalistai – labiau išsilavinę, turintys aukštesnį IQ. Tuo remiantis galima būtų teigti, kad pirmadienį „Siemens“ arenoje vyksiantis žiemos festivalis „Roko naktys: Winter“ bus išminties ir ramybės oazė.
„Rokerių IQ yra žymiai didesnis nei pop muzikos gerbėjų – apie tai kalbama daugelyje statistikų, „Slipknot“ vokalistas aktyvus šiuose tyrimuose. Štai todėl mes tokie sudėtingi“, – šypsodamasis svarstė Martynas Starkus.

Plačiau
Buvęs "Queensrÿche" frontmenas nusifilmavo kino filme

Buvęs ilgametis grupės "Queensrÿche" vokalistas Geoff Tate nusifilmavo režisieriaus Jonathan Williams siaubo filme "The Burningmoore Deaths". Tikrai įvykiais paremtą istoriją jau galima įsigyti Blu-Ray arba dvd formatais.
Dainininkas filme vaidina žmogų, kuris nužudo savo žmoną, tris vaikus ir pradingsta be pėdsakų.
Muzikantas taip pat prisidėjo kuriant filmo garso takelį.

 

 

 

 


Plačiau
Copyright 2016 hardrokas.net. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be administratoriaus sutikimo draudžiama. info@hardrokas.net