"Scorpions": Eilinį kartą Lietuvoje. Ir turbūt ne paskutinį...

Neprabėgo nė 20 mėnesių nuo paskutinės legendinių vokiečių „Scorpions“ viešnagės Lietuvoje, kai vėl pasklido žinia, jog hardroko veteranai vėl apsilankys sostinėje. Tik šįkart šou vieta – ne Sporto ir koncertų rūmai, ne „Siemens“ arena, o truputį kuklesnė „Utenos“ pramogų arena, kurią vėl beveik sausakimšai užpildė roko gerbėjai. Tiesa, kaip ir prieš 8 metus įvykusiame koncerte šikart „skopionams“ akomponavo simfoninis orkestras, tuo priviliodamas į koncertą ir klasikinės muzikos gerbėjus.

Tai, kad Lietuva laukė „Scorpions“ buvo juntama likus valandai iki koncerto, kuomet ilgos automobilių eilės nusidriekė nuo pat Šeškinės kalvų. Arenos viduje buvo matomas vos vienas kitas laisvas lopinėlis tribūnose, o aktyviau palaikyti mėgstamus muzikantus norintys gerbėjai jau užėmė geriausias pozicijas prie scenos, kurioje jau buvo paruoštos vietos orkestro nariams.


Plačiau
Blaze Bayley Vilniuje: Žmogus, kuris nesiruošia mirti

Gerą mėnesį visos Lietuvos žiniasklaidos priemonės džiaugsmingai pranešinėjo naujieną, jog balandžio 17 d. Vilniaus “Forum Palace” klube “Balsas.lt” vyks buvusio “Iron Maiden” vokalisto Blaze Bayley solinis pasirodymas. Deja, nors ir kokia agresyvi reklamos kampanija buvo, tačiau, kad anšlago nebus, liudijo ir tas faktas, kad koncerto išvakarėse dar buvo galima nusipirkti bilietų, skirtų 300 laimingiesiems “už specialią kainą”.
Taigi, penktadienio vakaras, prie “Forum Palace” šmėžuoja odinius drabužius dėvintys ilgaplaukiai jaunuoliai, tarp kurių – ir vienas kitas gerai pažįstamas veidas. Klubo viduje kiek nejauku – likus iki koncerto pradžios vos 10 min. dar galima įsikibti į apsaugines konstrukcijas prieš pat sceną. Su viltimi, kad per ištiestos rankos atsumą bus galima pamatyti buvusį dievinamos grupės narį, užsiimu patogią vietą ir aš.


Plačiau
"Limb Bizkit" Vilniuje: "Mus garbė koncertuoti Lietuvoje"

Kas yra tikras “Limp Bizkit” fanas – numetalistas ar paprasčiausias hip-hoperis? Man nesant nei pirmųjų, nei antrųjų tarpe, visgi įdomu buvo pamatyti gyvai kelis metus į šešėlį pasitraukusią grupę, kadaise kasdien drebinusią radijo ir televizijos eterį savo dainomis bei skandalais.

 

Vilnius, ketvirtadienio vakaras. Priešais „Siemens Arena“ didelių automobilių spūsčių nėra, tačiau po truputį besirenkantis jaunimas bylojo, kad šiandien arenoje karaliaus triukšmingieji amerikiečiai. Likus 15 minučių iki koncerto pradžios arenos viduje apima „deja vu“ jausmas, nes nedidelis prie scenos susirinkusių gerbėjų būrelis ir mėlynuojančios tuščios sėdimos vietos labai priminė kadaise čia vykusį „Lordi“ pasirodymą. Ar tai reiškia, kad „Limp Bizkit“ šlovės laikai jau toli praeityje? Pamatysim.


Plačiau
"Wacken Open Air 2007" 1: Roko veteranai duoda garo
Ar galite įsivaizduoti muzikos festivalį, kur žiūrovų skaičius lygus ketvirtadaliui Kauno gyventojų? Aš nelabai, todėl nutariau visa tai pamatyti savo akimis. Taigi, "Dark Entertainment" suorganizuotas autobusas išriedėjo Vokietijos link praėjusį antradienį. Kelias valandas pavaikščioję po Berlyną, galiausiai "Wacken Open Air" festivalio išvakarėse atsidūrėme Europos sunkiosios muzikos sostinėje - Wackeno miestelyje.
Kiek tik akys užmatė, visur laukai buvo nukloti palapinėmis ir teko ilgokai pavargti, kol galiausiai įsiminiau kelią nuo scenos iki savo stovyklavietės. Tad pirmąjį festivalio rytą virte virė gyvenimas - sulig kiekviena minute atvykėlių gretos vis didėjo, tačiau, sprendžiant iš tuščių butelių kiekio, kai kurie sunkiosios muzikos gerbėjai jau ne pirmą dieną laukė didžiosios metalistų šventės.

Plačiau
"Wacken Open Air 2007" 2: Svajonių išsipildymo diena
Antrąjį "Wacken Open Air" rytą mane pažadino kaitri saulė, triukšmingi kaimynai, be pertraukų klausę "Manowar" ir jaudulys, kad šiandien savo akimis išvysiu savo dievukus, kurių vardas, galima sakyti, išsklaidė abejones vykti ar nevykti į Wackeną - "Amorphis".
Taigi, penktadienį, 12 val. festivalis vėl įsibėgėja. Pirmuosius koncertavusius "Suidakra" paaukoju vardan "Amorphis" - stengiuosi užsiimti kuo patogesnę vietą prie "True Metal Stage". Tačiau ir iš ten neblogai matoma tai, kas šiuo metu vyksta gretimoje scenoje. Nors festivalio programoje "Suidakra" pristatoma kažkodėl kaip klasikinis death metal, tačiau grupės kūryboje tikrai gausu melodingų intarpų.

Plačiau
"Wacken Oper Air 2007" 3: Triukšmingas atsisveikinimas
WOA2007
Paskutinį rytą Wackene vėl prižadino siaubingas karštis. Jėgų suteikdavo tai, kad vėl nusimatė gan įdomi programa. Saulė ir alkoholis daugeliui trenkė per smegenis, nes teko festivalyje matyti ir praeiviams krūtis demonstruojančią gražuolę, ir visiškai nuogą vyriškį, kuris lyg niekur nieko ėjo su būreliu kolegų.
Taigi, išgėręs 3 litrus paprasto vandens einu scenos link. Tolumoje pasigirsta "Sonic Syndicate" melodingojo metalo garsai. Deja, apsaugininkui užkliūva paprastas mano vandens buteliukas. Tad tenka grįžti atgal vėl į eilės galą ir "Sonic Syndicate" pasirodymu grožėtis iš tolumos. Grojant paskutinius akordus, visgi pavyksta prisiartinti prie scenos.

Plačiau
"Wacken Open Air 2008": Lietuviški akcentai didžiausiame metalo Europos festivalyje
“Iron Maiden's gonna get you, no matter how far...”, kaip sakoma vienoje dainoje. Ir jei pasibaigus pernykščiam “Wacken Open Air” festivaliui dejavau, kad į tokią košę nekelsiu daugiau kojos, visgi noras išvysti paskutinę savo nematytą grupę iš mėgstamiausiųjų top trejetuko buvo toks didelis, kad nutariau iškęsti ilgą kelionę per Lenkijos lygumas, kalnus ir klonius bei spūstis Wackeno palapinių miestelyje prie biotualetų ar vandens rezervuaro. Taigi, kaip ir pernai, “Atra Musica” suorganizuotas autobusas išriedėjo iš Vilniaus užpraėjusį antradienį. Vėlgi po dienos, praleistos Berlyne, vėlyvą praėjusio trečiadienio naktį, daugiau 40 lietuvių jau įsikūrė tame pačiame Q sektoriuje, Wacken gatvėje, kurioje teko trumpam apsistoti ir pernai.

Plačiau
"Rebelheart" Druskininkuose: Truputį kurioziškas, bet smagus koncertas

Paskutinį vasaros savaitgalį dzūkai buvo apdovanoti gražiu oru ir vienu įdomiu renginiu - į Druskininkus atvyko Lietuvos roko pažiba - kauniečiai "Rebelheart".
Rugpjūčio 28 dieną atvykstame į gražiausią Pietų Lietuvos kurortą, kur gerokai tenka paieškoti muzikinės kavinės "Kolonada", įsikūrusios prie pat vaizdingo tvenkinio. Užsukame į vidų. Kavinės interjeras jaukus, rezervuotas staliukas puikioje vietoje. Čia pat scenoje jau paruošti instrumentai ir kėdės "Rebelheart" muzikantams, šįvakar surengsiantys akustinį vakarą.

 


Plačiau
<- Ankstesnis
Copyright 2016 hardrokas.net. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be administratoriaus sutikimo draudžiama. [email protected]