„Drakkar“: Belgija – puiki šalis metalo muzikai!
Šių metų rugsėjo pabaigoje Belgijos power/speed metalo grupė "Drakkar" išleido trečiąjį pilną albumą „Diabolical Empathy“. Apie jį, apie Belgijos metalo sceną bei ateities planus papasakojo grupės vokalistas LENI ANDERSSEN.

VISŲ PIRMA, NORĖČIAU PASVEIKINTI IŠLEIDUS NUOSTABŲ ALBUMĄ „DIABOLICAL EMPATHY“. AR FANŲ BEI KITŲ ŽINIASKLAIDOS ŠALTINIŲ ATSILIEPIMAI PATEISINO JŪSŲ LŪKESČIUS?

- Sveiki. Čia – vokalistas Leni. Ačiū už sveikinimus!!! Taip, žinoma, mes esame labai patenkinti tuo, ką perskaitome apie save. Mūsų ankstesnis diskas buvo taip pat palankiai įvertintas, tad mums buvo tikras iššūkis padaryti kažką dar geresnio. 
Albume „Once upon a Time... in Hell!“ buvo pasakojamos istorijos apie žmoniją ir apie tai, ką mes galime padaryti dėl galios, religijos ar pinigų. Dabar viskas kitaip – kiekviena „Diabolical Empathy“ daina yra paremta tokių žmonių, kaip Šv. Tėvo Pijaus ar Jeffrey Dahmer nepaprasto likimo, arba yra susijusi su populiariu meno darbu, pvz., „Pieta“ (Michelangelo) bei „Izaoko paaukojimas“ (Teppiolo). Buvo tikrai smagu būti įkvėptam tokių legendinių meistrų...

Plačiau
"Burning Shadows": mūsų užmojis - pasiekti power metalo gerbėjus visame pasaulyje
Gegužės 5 d. pasirodys trečiasis Merilendo heavy metal grupės "Burning Shadows" albumas "Truth in Legend". Apie jį bei kolektyvo istoriją papasakojo grupės gitaristas Tim Regan.


- JAV yra thrash metalo, glam roko ir metalcore šalis. Kodėl nusprendėte groti europietišką heavy/power metalą?

Tai buvo gana paprasta. Glam rokas ir metalcore niekada neimponavo nė vienam iš mūsų. Antra vertus, thrash metalas yra tai, kas atvedė mus visus į metalo muziką. "Metallica", "Megadeth", "Slayer", "Testament" ir "Pantera" buvo svarbūs vartai mums į metalą. Vėlyvaisiais 90-aisiais aš buvau draugo supažindintas su "Iced Earth", kuris pasakė: "Tau patinka "Metallica "? Na, tu ĮSIMYLĖSI "Iced Earth" muziką!" Jis buvo teisus - iš esmės, "Iced Earth" man buvo tiltas tarp JAV thrash metalo ir europietiško power metalo. Tuomet aš greitai atradau tokias grupes, kaip "HammerFall" ir "Stratovarius". Beje, "Iced Earth" ir išliko mano mėgstamiausia grupe.

Plačiau
Įtakingiausias Skandinavijos rokeris pamena pikantišką patirtį Lietuvoje
Sekmadienį sunkiosios muzikos mėgėjai turės progos sudaužti margučius išskirtiniame koncerte sostinės menų fabrike „Loftas“. Ant scenos siautės švedų grupė „Pain“, kurios priešakyje – kartą klinikinę mirtį patyręs, bet dėl to savo darbų niekada nemetęs svarbiausias žmogus Skandinavijos roko pasaulyje ir vienas svarbesnių „Rammstein“ lyderio gyvenime – Peteris Tägtgrenas. Prieš atvykimą jis davė interviu Lietuvai.

- Ponas Peteri, 2008 – 2011 jūs porą kartų koncertavote Lietuvoje. Ar prisimenate ką nors reikšmingo iš savo pasirodymų Vilniaus „Siemens“ arenoje ir festivalyje „Galapagai / Roko naktys“?

Puikiai praleidau laiką… Dar ten grojome 1995-aisiais, su „Hypocrisy“, paskui ir su „Pain“... Turėjau keletą beprotiškų patirčių, bet neketinu leistis į detales, nes gali būti, kad tarp jūsų skaitytojų yra nepilnamečių (Kvatoja).

- Ką veiksite vasarą? Koncertuosite galybėje festivalių ar esate numatęs lengvabūdiškas atostogas privačioje saloje? Kur įprastai ilsitės, jei išvis kada nors leidžiate sau atostogauti, turint omenyje, kad net kartą sustojusi širdis jums nesutrukdė dirbti?

Grosime 9-10 festivalių šią vasarą, o gal ir daugiau jų bus – dar nežinau tikslaus skaičiaus. Jeigu nėra turų ar festivalių, paprastai tūnau namuose. Visuomet galiu nueiti 50 metrų iki savo studijos, jei kartais gimtų idėja... Tokia yra mano atostogų vizija – trintis namie. Niekada nesukau galvos dėl to, kad buvau truputį miręs 2004-aisiais.

Plačiau
Belgų sunkiosios muzikos žvaigždė siunčia linkėjimų buvusiam Pamelos Anderson vyrui
Belgijos sunkiosios muzikos kalvė yra garsi visame pasaulyje. Ir vienas geriausių to pavyzdžių -  nuo 1995-ųjų grojanti death metal grupė „Aborted“. Šiandien jie turi gerbėjų minią Japonijoje, leidžiasi į turą su „Sepultura“, „Kreator“ ir „Soilwork“, vasario 13 d. su jais gros Vilniaus „Siemens“ arenoje. Ta proga „Aborted“ vokalistas Svenas de Caluwé davė pašėlusį interviu, kuriame nepasilaikė sau nuomonės apie buvusį P.Anderson vyrą Kid Rocką ar įžvalgų apie pramogas turo autobuse.


- Ką manote apie kitokį roko festivalį, kuris vyks ne po atviru dangumi, ir ne vasarą, o vasarį, didžiausioje Vilniaus arenoje, o kartu su jumis gros „Kreator“, „Sepultura“, „Soilwork“...

Sakyčiau, esame maloniai sujaudinti, kol tai kito roko, bet ne Kid Rocko festivalis. Tas žmogus suka mūsų jautrius vidurius, o gal dar blogiau, ką net sunku įsivaizduoti: čia panašiai, lyg gertum šaltą sriubą žiemą ir dar nepasakiau, kad ta sriuba iš tiesų yra iš pautų. Bet taip, mes labai laukiame progos atvykti į Vilnių ir susitikti su jumis, maniakais. (Juokiasi.)

Plačiau
Švedai „Amon Amarth“ atvyksta į Lietuvą: „Tarp mūsų protėvių galėjo būti visko“
Sunkiosios muzikos vikingai „Amon Amarth“, neseniai išplukdę į pasaulį epinį albumą „Jomsviking“, gruodį atvyksta į Lietuvą. Protėvių sagoms neabejingi muzikantai prieš kelionę į kraštą, kuriuo žavisi nuo 2009-ųjų, davė išskirtinį interviu apie savo muzikos prasmę, linksmybes koncertuose ir „mielą damą“ Doro Pesch.


- Vilniaus sunkiosios muzikos gerbėjų kasta apie jus daug kalbėjosi praėjusią vasarą, per „Testament“ koncertą. Beje, ką jūs manote apie šią grupę?

Mes tiesiog mylime „Testament“. Jie yra mūsų draugai. Ir mes, ir jie neseniai išleidome albumus, ta proga pasiskambinome, paklausėme, kada atlėks į Europą pasilinksminti su mumis, jiems šita mintis labai patiko!

Plačiau
„Testament“ lyderis: „Noriu gero turo po Vilnių!“
Birželio 29 dieną Vilniaus menų fabrike „Loftas“ koncertuos amerikiečių sunkiosios muzikos legendos „Testament“. Grupės vokalistas Chuckas Billis telefonu iš Kalifornijos davė išskirtinį interviu lietuviams, atvirai kalbėdamas apie įveiktą vėžį, susigrąžintą grupę, priglaustus šunis ir moters kvapą scenoje.

- Chuckai, šiuo metu vis dar įrašinėjate naują albumą?

Tiesą sakant, praėjusią savaitę jį pabaigėme. Palaukite dar kelias savaites ir jį išgirsite.

- Kaip „Testament“ pasikeitė nuo tų laikų, kai mes, tada dar paaugliai, kabinome ant sienų jūsų plakatus ir piratavome jūsų įrašus?

Jūs tai darėte, tikrai? (Juokiasi.) Mūsų žanras nuo 1987-ųjų kito ir augo. Bet tebėra ir ta dvasia, kokia buvo jūsų buitiniuose įrašuose. Laimei, laikai jau kiti – dabar galite mūsų klausytis, kad ir kur būtumėte, nes turite internetą.

Plačiau
„Sound of Memories“: mes esame stipresni nei bet kada
Praėjusių metų lapkritį Paryžiaus melodic death metal grupė „Sound of Memories“ išleido debiutinį albumą „To Deliverance“. Apie jį, kolektyvo evoliuciją bei ateities planus papasakojo grupės vokalistas Florent Orsini

PARYŽIUJE YRA DAUGYBĖ METALO GRUPIŲ. KAIP „SOUND OF MEMORIES“ STENGIASI IŠSISKIRTI IŠ KITŲ KOLEKTYVŲ? O GAL YRA LENGVIAU TAPTI ŽINOMU ŠALYJE, KAI GRUPĖ YRA ĮSIKŪRUSI NE PRANCŪZIJOS SOSTINĖJE?

Esi visiškai teisus. Paryžiuje yra daugybė metalo grupių, bet nėra daug melodic death metalo kolektyvų. Mes turime daug metalcore ar thrash metalą grojančių kolektyvų, tad nėra mums sudėtinga išsiskirti iš kitų. Mes kurdami stengiamės panaudoti tiek senosios, tiek naujosios mokyklos elementus. Mes tik norime būti savimi.

Plačiau
"Nahum": mes esame žinios nešėjai, nesvarbu ta žinia yra gera ar bloga
2015 metų lapkritį antrąjį albumą "And the Chaos Has Begun" išleido Čekijos death/thrash metal grupė "Nahum". Grupės gitaristas Tomash Nahum papasakojo apie grupės praeitį ir tolesnes perspektyvas.
 

ČEKIJA NĖRA NEPAŽINTA TERITORIJA TIKRIEMS LIETUVOS METALISTAMS. GRUPĖS, TOKIOS KAIP "INFERNO" AR "INTERITUS", NETGI ČIA YRA GROJUSIOS PRIEŠ KELIS METUS. PRAŠAU, PAPASAKOTI APIE ŠIANDIENINĘ METALO MUZIKOS SITUACIJĄ JŪSŲ ŠALYJE. KOKS "NAHUM" VAIDMUO ČEKIJOS METALO ISTORIJOJE?

- Čekijos metalo istorija paženklinta komunizmo eros ir keleto metų po jos. Esant komunizmo režimui, dauguma grupių buvo uždraustos ir prireikė daugelio metų, kad jos vėl liptų į sceną ir pasiektų profesionalesnį lygį. Tačiau nepaisant to, metalo muzika anuomet buvo populiaresnė. Bet yra tik keli kolektyvai, kuriems pavyko susilaukti tarptautinio pripažinimo: heavy metale - "Kreyson", death metale - "Krabathor", black metale - "Master's Hammer". Šiandien Čekijoje yra daug grupių ir nėra paprasta surengti koncertus ir "prasilaužti".

Plačiau
Kitas -> Paskutinis ->>
Copyright 2016 hardrokas.net. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be administratoriaus sutikimo draudžiama. [email protected]